Академія DTEK від Sergey Makhno Architects: від ідеї до першого студента за 6 місяців
HIS
Академія DTEK — українська бізнес-платформа, яка спеціалізується на корпоративному навчанні та навчанні працівників державного сектору. Команда Sergey Makhno Architects мала лише 6 місяців, щоб створити з 3 234 кв.м. щойно побудованої будівлі інноваційний простір для навчання та розвитку сучасних кадрів.
Академія розташувалась на 2 поверхах нового корпусу Unit.city. На першому розмістили бібліотеку, кафетерій з експозицією з живих квітів і авторських керамічних світильників під стелею. На другому — лекторії та кінотеатр. Усі приміщення мають потужну шумоізоляцію, виконані із натуральних зносостійких матеріалів і оснащені потужною технікою. Наприклад, в кінотеатрі встановлена така ж акустична система, як на Каннському кінофестивалі.
Головною задачею була інтеграція цінностей компанії в дизайн-проект і створення найкращих умов для навчання (протягом року заклад відвідують понад 200 тисяч студентів).
«Зазвичай ми працюємо командами з 2-3 фахівців: архітектор або дизайнер інтер'єру та інженер-конструктор. Але з огляду на жорсткий дедлайн довелося підняти всю важку артилерію. Разом визначали стилістичне спрямування, сперечалися та обговорювали варіанти, разом залишалися після роботи й раділи, коли ідеї «заходили». Траплялося, що з моменту першої візуалізації до подачі креслень на будівництво проходило лише кілька годин», — коментує Сергій.
Читайте також: Игорь Тихий, Александр Махно и Александр Ковпак: о трудностях профессии, работе в Sergey Маkhno Architects, команде и руководителе та Виктор Захарченко, Ольга Собчишина, Артем Мещанкин: о любимом деле, здравом авантюризме и деятельности в Sergey Маkhno Architects.
У Sergey Makhno Architects вважають, що природа — їх головний співавтор, а вона є, була і буде талановитим архітектором в усі часи. Проєкт інтер'єру планували як її продовження. Неначе інтер'єр створювала вона сама, але за умови, що їй доступні новітні енергоефективні технології.
«Ми щиро віримо, що енергія простору — одна з найпотужніших, — ділиться Сергій Махно. – Якщо інтер'єр відповідає поставленим завданням, якщо він цілісний — йому не залишається нічого окрім як «заряджати».
Без перебільшень — інтер'єр першого поверху — насичений: вертикальні сади міряються величністю з дерев'яними панелями на стінах, led-стрічки поспішають нести світло по дзеркальній стелі, світлова скульптура намагається пробитися на 2-й поверх, а за стійкою рецепції вирушають в плавання керамічні човники — авторська плитка від Sergey Makhno Architects. Але разом з тим дизайн непомітний, він не відволікає увагу, головною тут залишається людина.
За стіною приймальні розташувалася бібліотека коворкінгу. Величезні вуха авторських Elephants armchairs ретельно захищають особистий простір, але не відрізають вас від зовнішнього світу. Поряд є кафе з виходом на терасу. Під стелею розташувався дзен-сад — поміж квітучих рослин своїм теплом та світлом заливають простір керамічні лампи Sergey Makhno Architects. Тут звичайна чашка кави стає міні-медитацією, а ви маєте шанс очистити свідомість щодо майбутніх справ, думок та знань.
На другий поверх ведуть строгі сходи, виготовлені з металу та дерева — єднальні елементи всього інтер’єру. Листи з нержавіючої сталі товщиною 0,8 мм — це про гнучкість, яка робить сучасний світ менш жорстким. Тут чимало аудиторій: лекційні та екзаменаційні, а також кав’ярня. Аудиторії мобільні та легко адаптуються до різних завдань та кількості слухачів. Кольори навчальних залів — природні, але не бліді. Гамма насичена — від помаранчевого та блакитного до салатового. Головна складність та виклик другого поверху — відмова від складних дизайнерських рішень на користь простору, де відчуваєш себе тією зміною, яку зараз потребує світ.
Фото: Андрій Авдєєнко
Читайте також: Shkrub House: будинок для родини архітектора Махно.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Выбор редакции -
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
-
Український дизайн: стійкість і інновації на конференції "Сучасні матеріали і технології"
Событие -
Конференція: Сучасні матеріали і технології в будівництві та дизайні
Событие