BAZA на Буковели: дизайн горнолыжного отеля от Martin's
Анастасия Белогривцева
В разгар активного горнолыжного сезона дизайнеры Ольга Новикова и Игорь Мартин — руководители студии Martin's — представили необычный проект гостиницы в горах. BAZA, как назвали ее создатели, расположена в поселке Поляница, рядом с популярным курортом Буковель. О новом месте отдыха райдеров, современных интерьерных решениях и инопланетянах сегодня пойдет речь.
Молодежный отель BAZA на горнолыжном курорте Буковель был сдан в эксплуатацию в начале 2021 года. На проектирование и строительство создателям потребовалось около двух лет. Можно подумать, что форма здания имитирует лесистые склоны и горные вершины, становясь частью окружающего ландшафта. Но BAZA — не так банальна, как кажется. На самом деле, тут все гораздо сложнее.
Образ интерьеров гостиницы был сформирован на основе выдуманной истории о древнем контакте гуцул с инопланетянами, которые выбрали одну из гор Буковеля для постройки своей базы. Пришельцы научили гуцул строительству и игре на трембите, гуцулы в свою очередь поделились с пришельцами рецептом лучшего баноша. Общение этих этнических групп (если так можно выразиться) было близким, но не долгим. По неизвестным причинам, проект базы в Буковеле не был закончен, и пришельцы в срочном порядке покинули Землю. Но время, которое гуцулы провели с пришельцами, так сильно повлияло на их жизнь и культуру, что протяжный звук трембиты на закате можно услышать и сегодня. То ли так гуцулы пытаются наладить связь со своими внеземными друзьями, то ли отдают дань их скоропостижной дружбе. Так легенда объясняет наличие в интерьерах "инопланетных фрагментов", гуцульских мотивов и элементов недостроя.
Площадь отеля составляет 2800 кв.м. Его расположение, формат и стиль направлены на тех, кто приезжает в Буковель кататься с гор, весело проводить с друзьями время и баловать себя блюдами из ресторана BAZA. Именно райдеры по достоинству оценят все преимущества этого места. К тому же у постояльцев есть выбор: подобрать себе номер сегмента люкс, либо остановиться на эконом варианте, комфортно расположившись в хостельных ячейках.
Архитекторы: BAUST
Дизайнеры: Martin's
Фото: Александр Кондрияненко
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции -
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Событие - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архитектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Выбор редакции