Дизайн для сталого розвитку: як створити екологічний офісний простір?
ZIKZAK architects.
Ідея сталого розвитку давно набула популярності в різних галузях. Сталий розвиток має на меті задовольнити потреби сьогодення, не ставлячи під загрозу здатність майбутніх поколінь жити повноцінне життя в здоровому середовищі. У корпоративному світі сучасний бізнес робить кроки, щоб зменшити свій вплив на довкілля, створюючи екологічні офісні простори. Впровадження дизайну з урахуванням сталого розвитку – це не тільки вклад у турботу про планету, а й у оптимізацію власного бізнесу. Як спроєктувати екологічний офісний простір, що підтримує сталий розвиток, далі розповідає Олеся Карнаухова, СЕО ZIKZAK Architects.
Системи сертифікації DGNB, LEED та BREEAM все частіше використовуються як вимога для нових будівель або капітальних ремонтів. Вони оцінюють сталість будівель на основі набору критеріїв, слугуючи орієнтиром для сталого проєктування та будівництва. Офіс може мати престижний сертифікат, якщо підійти до дизайну з урахуванням умов сталого розвитку.
Перше, про що слід подбати – економне використання електроенергії в робочому середовищі. Ще 10 років тому загальноприйнятними для офісів вважалися люмінісцентні світильники, але зі здорожчанням електроенергії і зниженням ціни на LED освітлення воно стало найоптимальнішим рішенням. Енергоефективні освітлювальні прилади, такі як світлодіодні лампи або CFL-лампи, є чудовою альтернативою, оскільки вони споживають менше енергії та мають довший термін служби. Але ефективність використання енергоресурсів забезпечується, у першу чергу, на етапі проєктування будівлі і розробки планувального рішення майбутнього офісу. Використання природного освітлення, наприклад, дахових ліхтарів або великих вікон, сприяє зменшенню експлуатації штучного освітлення. Великий вплив на енергоефективність приміщення мають інженерні системи. Раціональним є встановлення керованих комп’ютером систем опалення, вентиляції та кондиціонування, у яких об’єм повітря, що подається, та інтенсивність його підігріву чи охолодження визначається показниками датчиків. Впроваджуючи енергоефективні системи в робочому середовищі, компанії дбають як про ресурси планети, так і про власні, адже в рази економніше використовують електроенергію й знижують витрати на експлуатацію.
Актуальним є використання відновлюваних джерел енергії: сонячних панелей або вітряків, які генерують відновлювану енергію на місці. Ефективним рішенням також є "зелені" дахи та стіни, які допомагають зменшити споживання енергії. Наприклад, нова штаб-квартира Apple, оснащена великим масивом сонячних панелей і на 100% живиться від відновлюваних джерел енергії. Споруда також побудована з перероблених матеріалів і спроєктована таким чином, щоб максимізувати природне освітлення та вентиляцію.
Компанії можуть проєктувати свої офісні приміщення з урахуванням принципів сталого розвитку, використовуючи екологічно чисті матеріали чи вторинну сировину, як, наприклад, стільниці із переробленого океанічного сміття. Меблі є важливим компонентом будь-якого офісного простору, але вони також можуть мати значний вплив на навколишнє середовище. Обираючи меблі, варто віддавати перевагу виробам, виготовленим з екологічно чистих матеріалів, таких як бамбук, перероблений пластик або відновлена деревина. Ці матеріали мають менший вплив на навколишнє середовище та надають офісу унікальний і стильний вигляд. Варто розглядати можливість придбання якісних меблів, розрахованих на довготривалу експлуатацію, які можна відремонтувати, а не замінювати.
У сучасному цифровому світі технології є невід'ємною частиною будь-якого офісного простору. Однак традиційне офісне обладнання, таке як принтери, копіювальні апарати та комп'ютери, може мати значний вплив на навколишнє середовище. Варто інвестувати в енергоефективне обладнання та придбання технологічних продуктів, сертифікованих як екологічно чисті.
Низку екологічних переваг має впровадження фітодизайну в офісі. Рослини є природними очищувачами повітря і покращують його якість, зменшуючи вміст таких забруднювачів, як формальдегід і вуглекислий газ. Крім того, включення кімнатних рослин в офісний простір створює менш формальне і більш природне середовище, що сприяє зниженню стресу і підвищенню продуктивності роботи.
Невід'ємною частиною сталого розвитку є зменшення обсягів відходів. Заохочення співробітників до переробки, компостування та зменшення використання одноразового пластикового посуду, паперових рушників тощо є вагомим вкладом у сталий розвиток. Встановлення сортувальних сміттєвих баків у місцях загального користування та впровадження програми компостування харчових відходів – ще один вагомий крок назустріч довкіллю.
Значним джерелом викидів парникових газів є транспорт. Для того, аби мотивувати співробітників приїздити на роботу на велосипедах, варто забезпечити місце для велопарковки перед офісом та душові в приміщенні. Варто пропонувати заохочення для працівників, які використовують екологічний транспорт.
Отже, проєктування екологічного офісного простору має важливе значення для сталого розвитку. Впроваджуючи енергоефективне освітлення, екологічні меблі, екологічні технології, кімнатні рослини, стратегії зменшення відходів та еко-френдлі методи транспортування, компанії в силі значно зменшити свій вплив на навколишнє середовище, створюючи при цьому унікальний і стильний офісний простір. Такий свідомий вибір не лише принесе користь довкіллю, але й покращить здоров'я та продуктивність працівників, а отже, прибутковість бізнесу. Починаймо робити свій внесок у створення сталого майбутнього для наступних поколінь.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Выбор редакции -
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Событие -
Англійська для Архітекторів: інтенсивний курс ARCHI SPEAK
Рекомендуем посетить -
Офіс для авіабудівної компанії від ZIKZAK Architects
-
Будинок-теплиця в Сан-Мініато: сучасний приклад енергоефективності та інновацій
Идея - Ищу идею Український офіс L’Oreal від Churina Design Команда студії Churina Design під керівництвом Катерини Чуріної розробила інтер'єр для інноваційного та екологічного офісу L’Oréal в Україні, розташованого у центрі Києва. Це не просто робочий простір, а справжній дім для L’Oréal — екосистема творчого середовища, що відтіняє характер та цінності бренду, а також підвищує продуктивність та надихає на свіжі ідеї у галузі краси.
-
Офіс для нью-йоркської кіностудії від бюро Civilian
-
Офіс нового покоління у центрі Лондона: проєкт dMFK Architects і Norm Architects
- Ищу идею Temp Project: офіс для мандрівників у часі Інтер'єр офісу у історичному будинку, спорудженому понад століття тому, є своєрідним порталом між епохами. Проєктуючи сучасний простір площею 180 кв. метрів у старих стінах, Temp Project прагнули проявити автентичний шарм будівлі. Результатом роботи є світлий та еклектичний офіс із локальними акцентами кольору та продуманим функціональним зонуванням для роботи 20 осіб.
-
Інноваційний офіс Genesis: сучасний простір для гнучкої роботи від ZIKZAK Architects