Ecocapsule: мікро-дім для автономного життя
Анастасия Белогривцева
Автономний будинок, що здатний самостійно забезпечувати себе енергією та водою
Nice Architects — архітектурна компанія з Братислави — представила одну зі своїх останніх розробок під назвою Ecocapsule. Проект являє собою мікро-будинок, який не залежить від зовнішніх джерел живлення, інженерних комунікацій і може абсолютно автономно існувати. Ecocapsule здатний самостійно забезпечувати себе сонячною і вітровою енергією, а також очищеною дощовою водою. Зараз фахівці Nice Architects працюють над створенням прототипу мікро-будинку, оскільки в поточному році планують випустити його в продаж.
Виконаний в яйцеподібній формі, мікро-будинок Ecocapsule надає мешканцеві 8 кв.м. корисної площі. Габарити автономного будинку складають 446,8 см х 240,7 см х 248,7 см, завдяки чому може бути легко транспортований за допомогою автопричепа, або ж відправиться разом з авто в подорож як спальня, домашній кабінет або в якості зарядного пристрою для електричного транспортного засобу.
Особливість цього крихітного будиночка — його самодостатність коштом ряду вбудованих технологій: масив дахових сонячних фотоелектричних панелей площею 2,6 кв. м., інтегрований акумулятор для зберігання енергії та безшумна вітрова турбіна потужністю 750 Вт, що встановлена на телескопічну штангу.
Ергономічний інтер'єр складається з туалету, душа, міні-кухні, робочої та обідньої зон, також є розкладне ліжко і шафа для зберігання речей, яка, між іншим, відкривається як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони мікро-будинку. Конструкція має одні двері та два повнофункціональних вікна. У санвузлі встановлено біотуалет і душова кабінка, ресурси для яких надходять з системи збору та фільтрації дощової води.
- Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau