Інтер'єр та море: чуттєвий проєкт від бюро CHIGAROV
Chigarov
Спокій та дихання моря – це перше, що відчуваєш у цьому просторі. І море, дійсно, поряд – у вікнах, у повітрі, у кожній деталі помешкання. Новий проєкт архітектурного бюро CHIGAROV має "одеську прописку" та справжній одеський характер – широкий, впевнений та вільний. Запрошуємо вас до оселі, де деталі створюють відчуття, за якими хочеться повертатися.
Все помешкання вирішено у єдиній колірній гамі: колір піску, вапняку, зрілого степу, спокійний світло бежевий лише деінде доповнюється кольором… Правильно, моря. Чесним кольором глибокої води – складним, холодним сіро-зеленим. Але тільки там, де це доречно – наприклад, у ванній. Точкове використання строгого чорного та ніжного білого підкреслює архітектоніку простору, проте не впадає в око, що свідчить про майстерність бюро у роботі з кольором.
Інтер’єр як інтелектуальна бесіда – впізнавана риса команди бюро CHIGAROV. Це пояснює багате розмаїття фактур, щоразу цікавіших та неочікуваніших, у нових роботах команди. На перший погляд здається, що фактури, як то кажуть, "чіпляють око", проте все набагато цікавіше – вони "чіпляють" мозок, зацікавлюють, змушують розмотувати низку чуттєво-тактильних образів у свідомості, аби пірнути глибше – у підсвідоме.
Об’ємний теплий вапняк, якого хочеться торкатися, робить настрій вітальні помешкання, створює ілюзію печери, вирубаної у схилі морського берега та дарує відчуття додаткового простору. Так, як не дивно, може працювати важкий та об’ємний камінь.
Текстильні акценти спальних кімнат – додаткові атрибути затишку та спокою, необхідні у зоні сну. Унікальний гобелен ручної роботи дарує насолоду очам та спокій думкам грою на нюансах відтінків від молочного до темно-бежевого. Багате розмаїття фактур гобелена вигідно підкреслює аскетичність кімнати та має легкий хюґе-ефект.
Текстильні акценти продовжується й у другій спальні. Але є нюанс. Знайомий на рівні символу малюнок "коса" при наближенні виявляється вирізьбленим з того ж таки вапняку. М’який затишок з каменю? Так, це інтелектуальні ігри з фактурами від бюро CHIGAROV!
В цілому сучасний інтер’єр має цікаву деталь. Комфортна у спеку, керамогранітна плитка що імітує ледь зістарений натуральний паркет, викладена досить архаїчним, традиційним малюнком, наче у старій одеській квартирі. Деталь не впадає в око, не контрастує і не кричить, а навпаки працює на стиль, адже мета бюро – створити не просто красивий, цікавий або стильний інтер’єр. Істинний комфорт це про відчуття «я вдома», саме воно підсвідомо виникає завдяки такому досить сміливому, стильовому поєднанню.
Світло вартує окремої уваги, адже саме завдяки чітко побудованій системі освітлення та підсвіток найкраще зчитуються фактури та створено унікальну атмосферу “золотої” вечірньої, або ранкової години, рідкісних хвилин, коли час завмирає, а магія немов розливається в повітрі.
Доповнюють роботу освітлення непомітні, на перший погляд, дзеркала. Вони продовжують гру світла, створюючи ілюзію відкритого простору настільки, що підсвідомо очікуєш, що з-за дивану от-от подує легкий вітерець. А море – воно скрізь…
Вишукана гра з фактурами та світлом майстерно поєднується з аскетичною простотою форм помешкання в цілому. Зручність та функціональність важливі за замовчуванням, адже без них не можливий справжній комфорт. І насамперед душевний. Саме за ним сюди повертатимуться знову і знову мешканці квартири – знані у країні лікарі, аби відпочити від напруженого темпу життя. А ще – за відчуттям початку нової казкової історії, адже саме тут, в Одесі, між ними колись почалося Кохання.
Фото: Сергій Савченко
Читати також: Інтер'єр для чотирьох світоглядів від архітектурного бюро CHIGAROV
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Акрополь 2 від студії Sivak+Partners: інтер'єр, що руйнує стереотипи Дизайн квартири площею 50,9 м², створеної студією Sivak+Partners, став відображенням сміливого запиту клієнта – чорний інтер'єр. Попри стереотипи та критику, команда дизайнерів втілила сміливий, брутальний і водночас функціональний простір, який відповідає способу життя своїх власників.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.