Лісові тіні: інтер'єр заміського будинку від Kornienko Architects
HIS
Олена та Олександр Корнієнко, засновники Kornienko Architects, використали виразну палітру природних матеріалів для створення інтер'єру заміського будинку посеред лісу. Власники маєтку – молоді підприємці, родина з двома дітьми-підлітками – мріяли про темний інтер'єр, кольори якого цілком та повністю відповідали б оточенню.
Основною метою авторів проєкту було втілити в життя побажання замовника, а також врахувати всі його технічні та функціональні потреби. Клієнти мріяли про інноваційну кухню з островом, де кожен елемент має бути добре продуманим та легко доступним. З цією метою Kornienko Architects створили кухню-вітальню, яка функціонує як родинне комунікативне приміщення. Вона містить зону кухні для приготування та зберігання їжі, острів для додаткового зберігання та сервірування з місцями для сидіння, а також зону вживання їжі із великим столом та зону для відпочинку з модульними диванами, де можна розвалитись, грати в шахи, дивитись телевізор та насолоджуватись панорамою.
Світильник від компанії "My Light", що простягається від передпокою до вітальні на довжину 23 метри, є винятковим за своєю формою, і відтворення його в життя стало можливим завдяки співпраці з цією компанією.
Будинок площею 200 м2 в руки архітекторів потрапив після забудовника. Початкове планування, яке, між іншим, враховувало потреби клієнта, охоплювало різні типові приміщення: передпокій, гардеробну кімнату, технічне приміщення, кухню-вітальню, дитячу ванну кімнату, гостьову кімнату, дві дитячі кімнати, спальню та ванну кімнату. Процес перепланування зосереджувався, головним чином, на розміщенні та збільшенні висоти дверних прорізів. Олена та Олександр розв'язали цю задачу, зробивши двері пропорційними до висоти приміщень, що становить 3,5 метри.
Проєкт розроблено в авторському стилі функціонального мінімалізму, де є лише потрібні предмети інтер’єру без зайвих складових. Кухня вирізняється унікальним дизайном та руйнує стереотипи. Це справжній виклик для суспільства, оскільки формально не традиційна, але водночас виконує свою функцію з ідеальною ефективністю. До речі, вільностоячі кухні з колекції Мрія, що представлені в цьому інер’єрі, доступні для замовлення в нашому магазині.
Цікавим елементом кухні, який не лишається поза увагою, це – фасади. В їх оздобленні використали справжню латунь. Ще однією нестандартною деталлю є відсутність настінних блоків кондиціонерів в кухні-вітальні. Замість них дизайнери використали дві смуги щільових дифузорів, розташованих на стелі, що дозволило забезпечити кондицію не лише естетично, але й практично.
«Під час розробки проєкту ми вклали велику увагу у вибір кольорів і текстур матеріалів, обираючи їх так, щоб вони гармонійно взаємодіяли один з одним. Всі використовувані оздоблювальні матеріали були максимально практичними. Наприклад, в транзитних зонах кухні-вітальні, яка є найбільшою та активною частиною приміщення, стіни були прикрашені панелями зі шпонованого МДФ. У вітальні та дитячих кімнатах ми використали широкоформатний керамограніт», – розповідає Олександр.
Освітлення також було важливим аспектом створення атмосфери. Автори проєкту розробили унікальне штучне освітлення для кожного приміщення, приділяючи увагу кожній зоні та створюючи власний світловий акцент. Багаторівневі сценарії освітлення допомогли створити затишну та інтимну атмосферу.
Крім того, дизайнери докладали зусиль, щоб проєкт був екологічно стійким. Олена Корнієнко підкреслює:
«Ми завжди радимо нашим клієнтам використовувати довговічні натуральні матеріали та обмежувати використання пластику. Це не тільки актуально, але і важливо для збереження навколишнього середовища».
Проєкт «Лісові тіні» від Kornienko Architects – це не лише дизайн і архітектура, це втілення індивідуальності, гармонії з природою та естетичного враження, що залишається у серці та пам'яті.
Фото: Сергій Полюшко
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.