«Майбутнє Минулого»: проєкт зі свідомої реновації архітектурної спадщини від IK-architects
HIS
13 листопада в AVANGARDEN Катерина Ярова, засновниця та головна архітекторка IK-architects, презентувала соціально-архітектурний проєкт «Майбутнє Минулого». Його мета – привернути увагу соціуму до занедбаної спадщини та залучити громадськість та спільноту підприємців до реновації. На лекції Катерина показа актуальний стан проєкту і розповіла про його подальші кроки розвитку.
Початок «Майбутнє Минулого»
Команда архітектурного бюро IK-architects ініціювала створення соціально-архітектурного проєкту до свого 12-ти річчя. Open-call тривав 2 місяці – з серпня по жовтень. За цей час люди могли заповнити заявку та подати будівлі, які були закинуті або частково зруйновані внаслідок недбалого ставлення власників. За цей час команді вдалося зібрати 40 об’єктів з восьми куточків України.
Зокрема серед заявок були Садиба Міхельсонів (Київ), будинок з Драконами (Київ), Палац Урбанських-Потоцьких (Львів), Охтирський музей (Охтирка) та інші занедбані будівлі.
«Майбутнє Минулого охоплює різні види архітектурної та історичної спадщини. Кожен об’єкт потребує індивідуального підходу до реновації та нової функції», – Катерина Ярова, головна архітекторка та засновниця IK-architects.
Плани на майбутнє
Підбивши підсумки першого етапу і презентувавши подані об’єкти, Катерина прочитала лекцію, чому реновація важлива для збереження української спадщини та розкрила потенціал для девелоперів, як не руйнувати будівлі під нуль, а піти шляхом ревіталізації беручи за приклад успішні кейси такі як: Kyiv Food Market, Рейтарська Circle та Octo Tower.
Поговорили зокрема і про наступні кроки розвитку проєкту, про майбутню співпрацю з архітекторами, інженерами, соціологами та економістами для розробки проектного та бізнес рішень для відібраних об’єктів. А заручившись підтримкою девелоперів, команда прагне віднайти інвесторів для реалізації проєкту.
«Ми прагнемо створити простір для діалогу якісних та свідомих відбудов, простір розмови небайдужих мешканців, архітекторів та держави. У партнерстві з активістами та громадськими організаціями, команда IK-architects розроблятиме архітектурні проєкти, що зберігатимуть цінність культурних памʼяток, даючи їм шанс розповісти свою історію новому поколінню», – Катерина Ярова, головна архітекторка та засновниця IK-architects.
До слова, IK-architects вже мали досвід реновації зруйнованих об'єктів: команда реалізовує в тристоронній колаборації з місцевою владою та фондом «Гефест» проєкт відбудови закладів освіти VILNA School. А також, бюро реновувало в партнерстві з Норвежським девелопером Predio квартиру Huitfeldts Gate 31, яка знаходилась на горищі будинку побудованого в 1986 році в центрі Осло.
IK-architects відкриті до співпраці з небайдужими архітекторами, економістами та підприємцями, кому було б також цікаво долучитися до розвитку та масштабування проєкту в різних містах України. До команди можна доєднатися, заповнивши форму.
-
Крихти каміння: дизайн офісу від Luka Design
Выбор редакции - Ищу идею Колекція дзеркал «Four Seasons» 2024: поєднання мистецтва та технологій Panoptikum Collections презентує лімітовану колекцію декоративних дзеркал «Four Seasons», створену у колаборації дизайнерів Андрія Руденко та Влада Толочко. Натхненна зміною пір року, ця серія поєднує мистецтво, інновації та естетику. Колекція дебютувала на виставці в Києві під кураторством Жан-Франсуа Деклерка (Бельгія), продовжила свій успіх на Maison&Objet у Парижі, а вже у січні окремі її елементи будуть представлені на аукціоні Bonhams у Брюсселі. Решту робіт можна буде побачити у галереях Берліна та Гааги.
-
Український дизайн на вершині:«Стіни, що дихають» від MAKHNO Studioперемогли в Dezeen Awards 2024
Событие -
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Событие -
Краса з українським характером: G×BAR і HVYLYA interior design у Тернополі
Выбор редакции -
Український прорив у світі еко-дизайну: «стіни, що дихають» від MAKHNO STUDIO потрапили у фінал Dezeen Awards 2024
Идея -
Одразу 2 проєкти YOD Group отримали відзнаку Best of Best в Міжнародній архітектурній премії Architecture Masterprize
-
«Архітектори надії»: фільм про відбудову України під час війни
Событие - Ищу идею Сила символів: Waone створив мурал на честь ГУР на Подолі Український художник Володимир Манжос, більш відомий під псевдонімом Waone, презентував новий мурал у Києві. Його твір «Мудрий пануватиме над зірками» тепер прикрашає стіну однієї з будівель на Подолі. Ця робота має особливе значення — вона створена у співпраці з Головним управлінням розвідки Міноборони України (ГУР) і символічно відображає їхню діяльність у боротьбі за незалежність України.
-
Відбудова Херсона: конкурс Resilient Cities: Ukraine на найкраще бачення майбутнього міста з використанням Autodesk Forma
Промо