Навчальний центр від Heatherwick Studio в Сингапурі
HIS
Учбова «квітка», що ламає стереотипи традиційного навчального процесу
Британський дизайнер і архітектор Томас Хезервік вирішив надати новому корпусу Технологічного університету в Наньян (Nanyang Technological University) не тільки оригінальний зовнішній вигляд, але і наділити його інтер'єри функціональними особливостями, які відсутні у вузах з традиційною організацією простору. Таким чином, новий корпус — Learning hub («Навчальний центр»), будівельні роботи над яким були завершені навесні цього року, — був створений як універсум спілкування.
Архітектори звели будівлю у вигляді 8-поверхової «квітки» з зрощених веж, кожна «пелюстка» якої являє собою аудиторію. Її внутрішній двір відкритий і на кожному поверсі розташовані балкони, що виходять один на одного. На кожному рівні такі тераси формують собою об'єднаний простір для спілкування.
Для основних несучих конструкцій дизайнери Heatherwick Studio використовували бетон, а для обробки фасадів — місцевий камінь, який місцями прикрашений рельєфами.
У наш час, в епоху тотальної комп'ютеризації, результат навчання студентів набагато вище, якщо вони постійно спілкуються один одним і з викладачами, а не замикаються в собі і самі з собою вирішують певне завдання чи задачу. Архітектор вважає, що саме простір університету має сприяти постійному спілкуванню та обміну думками, автори відмовилися від традиційних довгих коридорів з безліччю аудиторій, в яких як студенти, так і викладачі абсолютно роз'єднані.
Також автори спробували зламати стереотип обов'язкових традиційних «квадратних» класів з існуючою ієрархією (розташування столу викладача та учнівських парт) і створили революційну форму навчального простору круглої форми, де викладач «змішується» з учнями і панує більш рівноправна атмосфера.
У корпусі є 56 навчальних аудиторій, в кожну з яких студенти можуть увійти з будь-якого боку балконів внутрішнього двору.
- Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau