Немов перлина в мушлі: планетарій в Сан-Паулу від Kruchin Arquitetura
HIS
Планетарій в Сан-Паулу — частина багатофункціонального комплексу, що об'єднує комерційні приміщення, дослідний центр та чималий відновлений житловий будинок. Над проєктом планетарію працювало бразильське бюро Kruchin Arquitetura. Концепція проєкту виникла із численних нарисів, в яких архітектори-дослідники намагалися символічно перевести досвід спостереження за Всесвітом.
Архітектура будівлі визначена трьох шаровим дахом. Зовнішній шар виконаний з гофрованого бетону і насправді є лише мембраною, а не оболонкою, через те, що він спирається на ортогональну структуру. Його поверхня покрита захисним шаром для гідроізоляції без шкоди для бажаної текстури.
Наступний шар придає «глибокому Всесвіту» мальовничого ефекту. Його основна функція — захист з точки зору герметичності та терморегуляції, оскільки внутрішнє обладнання надзвичайно чутливе до зовнішніх умов.
Між двома рівнями — «порожнеча», в якій розміщена інфраструктура об'єкту та забезпечується необхідні умови збереження елементів. Доступ до внутрішнього простору планетарію — через прохід, що з'єднує всі будівлі ансамблю, а також через площу, яка пов'язує його з Інститутом теоретичної фізики, невіддільною (частина/ознака) частиною комплексу.
«Форми ми шукали у Кеплера з його кубами та сферами, в Ейнштейна, в його викривленому Всесвіті. На звичайній прогулянці по пляжу я підняв черепашку і відразу ж сформувалося зображення блискучої перлини. Народження перлів можна порівняти з появою зірок — всі вони були з одного і того ж джерела: раковина, оболонка, яка розповідає про створення світу», — коментує своє архітектурне рішення Самуель Журбу, архітектор та засновник бюро Kruchin Arquitetura.
Фото: Daniel Ducci
- Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архитектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архитектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau