PAN-tretopphytter: нове туристичне житло від норвезьких архітекторів
HIS
Симбіоз канадських хатин та пожежних веж для лісників
Туристичні будинки PAN-tretopphytter розташовані на півдні Норвегії, поблизу кордону з Тайгою. Автор проєктів — Еспен Сурневік. Архітектор зізнається, що на створення незвичних архітектурних форм його надихнули не досвід колег, і не побажання вибагливого замовника, а література. А саме — книги Туве Янсон та погляд письменниці на складні «стосунки» між природою і людиною.
Металеві «хатини» мінімально контактують з деревами, вони скоріше підносяться над ними. Але при цьому готові до найнеочікуваніших погодних умов. Сталеві опори заглиблені в скельну породу, що полегшує не лише монтаж будинку, а і його демонтаж. Завдяки сталевим обшивці, каркасу та цинковій черепиці, будівлі можуть витримувати властиві цим широтам урагани.
Вже збудовано два будинки. Планується звести ще два. Площа кожного становить 40 квадратів, висота стелі сягає 5,5 метрів.
Сходова частина схожа на пожежно-спостережні вежі, які поширені в Росії, Скандинавії та Північній Америці. Житлова ж частина нагадує класичний канадський чи американський будинки з А-покрівлею, яка сягає землі.
До будинку ведуть гвинтові сходи, обнесена перфорованим циліндром. Опорою для сходів служить сталева решітка: таким чином вся ця конструкція не спирається на будинок. Торець будівлі повністю скляний, завдяки чому гості можуть милуватися засніженими краєвидами та отримувати максимум природного світла.
Кожен будинок оснащений спальними місцями для шістьох осіб та санвузлом з душем. В оздобленні інтер’єру використовувалися сосна та овеча шерсть.
Читайте також: Подвійна економія: завдяки теплиці навколо будинку шведська сім’я заощаджує тепло та їсть свіжі овочі й фрукти цілий рік.
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Событие -
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архитектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Выбор редакции