Rebuild Ukraine: канадська ініціатива по відбудові Північної Салтівки
HIS
Повномасштабне вторгнення армії рф на територію України завдало чимало лиха: тисячі родин залишились без даху над головою, адже сотні будинків було зруйновано. Різноманітні міжнародні інституції та компанії майже з самого початку війни докладають зусиль до пришвидшення повоєнної відбудови та реконструкції звільнених територій. Один з проєктів – конкурс Rebuild Ukraine, ініційований канадським бюро WZMH Architects, – спрямований на об'єднання українських студентів та архітекторів задля відбудови Північної Салтівки у Харкові.
Компанія WZMH Architects, провідне архітектурне бюро з Канади, оголосила про наступний етап власної довготермінової ініціативи Rebuild Ukraine – низки заходів, спрямованих на пошук оптимальних ідей відбудови українських міст. Цього разу зусилля будуть зосереджені навколо пошуку шляхів швидкого відновлення Північної Салтівки, одного з найбільш густонаселених районів Харкова, що найбільше постраждав від російських бомбардувань. Так, у Харкові 150 000 осіб втратили житло, а понад 500 багатоповерхових будинків не підлягають відновленню, причому 300 з них припадає саме на Салтівку.
Проєкт Rebuild Ukraine орієнтований на архітекторів та студентів архітектурних спеціальностей. Головна умова: учасники мають подати проєкти, що засновані на використанні модульних блоків Speedstac та ізоляційних панелей Kingspan та загалом зробити район сучасним, екологічним та комфортним для життя. Смарт-блоки Speedstac – елементи модульного будівництва з комунікаціями та внутрішнім оздобленням, добре зарекомендували себе на будівельному ринку Північної Америки. WZMH Architects запропонували цю технологію як інструмент реконструкції частково пошкоджених будинків та вже вивчають можливість використання системи у відбудові Бучі. Панелі Kingspan – універсальний засіб зовнішнього оздоблення, що поєднує у собі теплоізоляційні властивості та довговічність.
Учасники мають подати на розгляд журі 10 слайдів з планами, кресленнями, рендерами, ілюструють їхнє бачення реконструкції району. Реєстрація учасників та приймання заявок відкрито з 14 квітня 2023 р. Оголошення трьох проєктів-переможців переможців заплановане 11 липня. Призовий фонд конкурсу складає $10 000 канадських доларів. З деталями конкурсу можна ознайомитися за посилання: www.rebuilduahackathon.com
Ініціатива Rebuild Ukraine вже згуртувала понад 400 студентів з усієї України. Переможцями першого хакатону стала команда хлопців Вінницького Національного Технічного Університету з прототипом мобільного додатку для волонтерів. Фіналістами другого етапу стала команда дівчат Харківського Національного Економічного університету імені Семена Кузнеця, що представила проєкт з використання вертикальних ферм на зруйнованих війною територіях.
Організатори відзначають, що молодь відчуває надзвичайну необхідність бути причетними до відбудови України, тож планують зупинятися на досягнутому.
-
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архитектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архитектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архитектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архитектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau
-
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн в путешествиях -
Комплекс соціального житла в Брукліні за проєктом Studio Libeskind
Архитектура -
ШІ за мотивами «Дюни»: Arrakis Palaces від дизайн-студії NK INTERIOR
Идея -
Будинок-теплиця в Сан-Мініато: сучасний приклад енергоефективності та інновацій
Идея -
Нове життя на Рейтарській: Balbek Bureau відновлює модерністську будівлю
Архитектура