Слияние классики и Востока
Анастасия Белогривцева
Оформление интерьера этой киевской квартиры дизайнеры Лида Пфайфер и Ольга Фрадина завершили несколько месяцев тому назад, хотя в идеальном исполнении заказчица была уверенна еще задолго до реализации проекта. Чтобы ответить на вопрос «почему», рассказ о данном пространстве предлагаем начать с небольшой предыстории.
Владельцы этой квартиры, что располагается в районе Новопечерских Липок, с соавтором проекта Ольгой Фрадиной были знакомы давно. Точнее заказчица была наслышана об Ольге, ведь ранее проживала в арендованном доме, над убранством которого архитектор работала 15 лет назад. Женщине настолько импонировал интерьер особняка, его стиль и атмосфера, что для оформления ново приобретенной квартиры она пригласила именно Ольгу.
Перед авторами стояла непростая задача — соединить классику, поклонником которой является заказчик, с восточными (марокканскими) деталями, использование которых предпочла заказчица. Так, супружеские разногласия разрешил фьюжн стилистических направлений в своем профессиональном исполнении: сначала было предложено несколько эскизов «в классике» на рассмотрение мужа, и пара восточных вариантов для жены. В результате наиболее понравившиеся варианты были соединены.
Во время ремонтных работ авторами были предприняты незначительные перепланировочные решения, хотя актуального нынче объединения кухни и гостиной не состоялось. Таким образом на 126 квадратах отдельно расположились хозяйская спальня, детская, гостиная и кухня.
Супруги хотели получить теплое, лишенное холодных цветов пространство. В соответствии этому пожеланию для окраса стен апартаментов Ольга и Лидия выбрали охристые оттенки. Мебельный ансамбль представлен американскими моделями с колониальным уклоном, в декоре же прослеживаются активные марокканские орнаменты.
Помещение, где было принято решение полностью воссоздать Восток, — ванная. Не считая современной сантехники в душевой кабине, эта зона укомплектована в аутентичном восточном духе с использованием уникальных для нашей страны материалов (плитка была привезена из Марокко).
Фото: Андрей Авдеенко
www.pfayfer-fradina.com.ua
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Интервью -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Выбор редакции - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.