Теракотовий акцент: вишукані апартаменти від дизайн-студії YOUSUPOVA
HIS
Ці просторі київські апартаменти – осередок класичної вишуканості й сучасного стилю. Над проєктом, за основу якого обрали виважений мінімалізм, працювали дизайнери студії YOUSUPOVA. Щоб підкреслити елегантність приміщення та забезпечити господарям більше затишку, інтер'єр доповнили класичними деталями. Головною рисою проєкту стало поєднання контрастних матеріалів: холодних металу та скла з теплим деревом та шкірою.
В інтер’єрі домінує дерево. Цей матеріал використали як для підлоги, встеливши її дубовим паркетом, так і для панелей на стінах та меблів. Однак характер простору розкривається саме у поєднанні дерева з металом та шкірою. Такий прийом дозволив дизайнерам студії YOUSUPOVA підкреслити статус замовника, додати нотки розкоші, використовуючи предмети класу люкс. Апартаменти площкю 137 кв.м складаються з двох спалень, вітальні-їдальні, кухні та двох санвузлів.
Вхідна група представлена просторим холом із пуфами фабрики Minotti посередині. Ліворуч від входу – виготовлена на замовлення вмонтована шафа-купе з розсувними фасадами й оздобленням «під шкіру». Всередині, окрім полиць для зберігання, шафа приховує технологічне серце оселі – систему «розумний дім». З його допомогою контролюється охорона, домофон, світло, опалення, кондиціонування та зволоження повітря, рух штор, біокамін та система теплої підлоги. Простір візуально розширює дзеркало, яке за допомогою «невидимого» кріплення немов вмонтували у стіну. Задля підсилення візуального ефекту дзеркало з усіх сторін оздобили LED підсвіткою.
Побудований на взаємодії дерева, металу та скла контраст матеріалів простежується в декоративних і каркасних елементах меблів, оздобленні стін, підлоги. Зона їдальні візуально відділена від вітальні за допомогою порталу, оздобленого МДФ-панелями, подібними за відтінком до дубового паркету. Гармонійного поєднання текстур досягли завдяки їх послідовному розміщенню за подібністю кольору та поверхонь. Попри контрасти, поєднання темних відтінків зі світлою гамою створює необхідний настрій. Темні елементи на світлому тлі стін не обтяжують простір, а навпаки – балансують його.
Центром композиції у вітальні став просторий диван зі світлого текстилю італійського виробника Minotti. Його доповнюють два шкіряних крісла Archibald теплого теракотового кольору італійського виробника Poltrona Frau. Торшер позаду одного з крісел – італійського бренду Venicem. Центральна стіна відведена під систему полиць для зберігання. Плазму розміром 85 дюймів розташували по центру. Одразу під нею у спеціальній ніші – біокамін. Дізнавшись про те, що замовник колекціонує вінілові платівки, автори проєкту укріпили полиці металевим каркасом.
По інший бік навпроти просторих вікон облаштували зону їдальні. Вона представлена круглим столом Wedge dining з мармуровою стільницею в оточенні стільців Shelley dining фабрики Minotti. Гру світла забезпечують люстра Emile Round американського виробника Restoration Hardware та вишукані бра Gianfranco Ferre.
В приміщенні кухні акцент зробили на текстури. Домінантні відтінки – теплий беж та графітовий сірий. У поєднанні з природним світлом, яке потрапляє через прозорі балконні двері, та завдяки обраним кольорам простір візуально здається більшим та легшим. Окрім того, темний графітовий підкреслює світлий камінь, який слугує головною поверхнею. Ним обшили острів, стільницю та фартух. За островом відведено кілька місць для сидіння. Вибір припав на барні крісла DejaVu з м’якими сидіннями з текстильною оббивкою Gio Pagani. Навпроти, у кутку, розмістили підвісну вітрину з підсвіткою всередині. На кухні кілька сценаріїв освітлення. Окрім основних рейкових світильників над островом встановлено підвісний світильник juniper-design.
Одразу на вході до головної спальні облаштовано гардероб з датчиками присутності. Система дверей – від італійської фабрики Rimadesio. Перше, що привертає погляд в цій кімнаті, – робоча зона. Вона представлена чорним дерев’яним письмовим столом Minotti та лаконічним кріслом світлого кремового відтінку того ж бренду. Освітлення – лаконічна настільна лампа американського бренду JUNIPER.
По центру кімнати вздовж стіни встановлено ліжко моделі ALYS фабрики B&B Italia зі світлим узголів’ям. По обидва боки розмістили приліжкові тумби. Для чоловічого місця обрали більш лаконічну та строгу тумбу зі скляною поверхнею правильної геометричної форми Minotti. Тумба Shake для жіночої половини більш вишукана та елегантна – круглої форми з гофрованою основою. Обабіч ліжка підвісили світильники Libra бренду Way Point. Латунні поверхні виразно виділяються на тлі стіни з панелями «під шкіру» і прошитими теракотовою ниткою рядками.
Біля вікон облаштовано комфортне місце для читання чи відпочинку, де можна розміститись на кріслі з отоманкою Archibald King від компанії Poltrona Frau. Торшер позаду також бренду JUNIPER.
Переходом до головного санвузла стали двері прихованого монтажу – вони оздоблені такими ж панелями, як і стіна. Для стін, підлоги та частково стелі використали широкоформатні керамогранітні плити під білий мармур з чорними прожилками фабрики Ariostea. Мінімалістичний дизайн санвузла має схожі зі спальнею елементи оформлення – наприклад, гофрована тумба під рукомийником. Обрана сантехніка та аксесуари – від італійських виробників Gessi й Antonio Lupi. На стіні – масивне кругле дзеркало з підсвіткою, яке доповнює світильник Signal французької фабрики CVL Luminaires.
Другу спальню відвели для дівчинки-підлітка. В її оформленні переважає ніжний пудровий відтінок. У центрі кімнати – виготовлене на замовлення масивне ліжко. Приліжкова тумба, трюмо та робочий стіл виконані у білому кольорі й також виготовлені на замовлення. Світильник Jacquelinе Bowl фабрики Flexlite гармонійно вписується у концепцію дитячої, адже нагадує мильні бульбашки.
Поруч розмістили гостьовий санвузол. В ньому використали такі ж широкоформатні керамогранітні плити фабрики Graniti Fiandre, проте темнішого відтінку. А темну гаму підкреслили підсвіткою американського бренду JUNIPER. Сантехніка – виробництва фабрик Gessi та Antonio Lupi.
Фото: Андрій Шурпенков
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.