Vyshyto House: автентичний український будинок від MAKHNO Studio
HIS
Українська автентика, закодована в сучасному дизайні та архітектурі — часті запити замовників MAKHNO Studio. Архітектори вірять, що повага до минулого — запорука свідомого майбутнього. Слідуючи цій філософії, у своєму новому проєкті — приватному будинку Vyshyto — студія MAKHNO спробувала вчергове розкрити українську етнічність, зберігши баланс між національним самовдосконаленням та сучасними візуальними рішеннями.
У цьому будинку переплелися значення сучасного українського стилю MAKHNO Studio, минуле та сьогодення, і що дуже важливо — енергетика клієнтів, як орнамент на центральній шафі, що повторюється по всьому будинку.
У Vyshyto мешкає велика українська родина: батько, мати та четверо дітей. Сім'я шанує національну спадщину, тому вони хотіли, щоб вона була міцно вплетена в ДНК їхньої майбутньої оселі. Це стає зрозумілим при першому знайомстві з будинком. Автентичні кольори зустрічають погляди гостей та розповідають свої маленькі історії. Дизайнери підкреслили це орнаментом та авторським DIDO, яка захищає дім від поганої енергії.
Читайте також: VITRYAK: проєкт сучасного візит-центру від MAKHNO STUDIO
Передпокій прикрашає стіл CORAL REEF від MAKHNO Studio. Натхненний формою коралового рифу, він дозволяє зручно обмацувати поверхню, залишаючи там, наприклад, речі гостей. Стіни вітальні прикрашені автентичними українськими творами мистецтва. Велика кімната наповнена національними артефактами, старовинним начинням, дідухами та цікавими експонатами. Кольорова палітра передпокою та вітальні відтворює кольори національного одягу: білий та червоний. Дерев'яні відтінки додають простору духу природи, важливої складової української культури. Унікальна композиція світильників KHMARA запобігає нещасним випадкам та створює затишну атмосферу родинного кола.
На цьому ж поверсі знаходиться спальня одного з синів, який колекціонує каміння. Автори проєкту намагалися досягти атмосфери, яка б повністю відповідала його інтересам. Чарівний світильник MAKIVKA розчиняє світло з його бездонних отворів та порушує рівень лінії кімнати. Стіни візуально рухаються завдяки авторській, відзначеній нагородами плитці 3D TETRAPOD. Біля ліжка висить світильник LAKUNA також від MAKHNO Studio, який надає спальні приємного аскетизму.
У вхідній зоні кімнати іншого сина дизайнери також використали 3D-плитку TETRAPOD у бірюзовому відтінку. Спускаючись сходами, гостей зустрічає велетенський DIDO ISHO. Він є найкращим другом та надійним охоронцем хлопчика. На стелі — красуня KVITKA — лампа, яку вирощують в MAKHNO Studio. Стіну біля ліжка прикрашають улюблені герої Наруто — світильники із серії CRUST, які також вийшли з майстерні MAKHNO.
Інша дитяча кімната зберігає прихильність до чистого білого кольору. Стіни оздоблені авторською плиткою FlapJack. Її 3D текстура додає простору об'єму та візуально поглиблює кімнату. У зоні ліжка встановили світильники Sopilka: вони зачаровують кімнату ніжною гармонією теплого світла.
«Транзитна зона з іншого боку будинку могла б залишитися непоміченою. Але ми вирішили не ховати сходи, а, навпаки, створити щось яскраве. Саме тому дизайнерська труба стала виразним джерелом освітлення. Ці сходи ведуть до атмосферної бібліотеки. Тут панують прямі лінії та відтінки дерева, які проглядаються навіть у рейках шафи. Особливого настрою додає плитка Drozh, розроблена нашою студією. Якщо ви знайдете потрібну книгу — зручне крісло біля великого вікна стане вірним другом на довгі години», — коментують MAKHNO Studio.
Це величезне приміщення розширили та розділили на кілька функціональних просторів. При вході — стелаж і шафа для колекційних речей господаря. Зручний диван біля центрального каміна слугує зоною відпочинку, над яким висить глиняний світильник KHMARA, виготовлений на замовлення. У центрі розташована унікальна архітектурна споруда з кам'яного гіпсу. Немов вітер фрегата розвішує кам'яне полотно по кімнаті та зігріває затишком танців полум'я каміна.
Поруч з вікном на терасу знаходиться робочий простір, природне світло створює ідеальну інсоляцію та робить робочий процес максимально приємним. Поки сім'ї немає вдома, DIDO з-за столу дбайливо стежить за їхніми справами. Посеред дерев'яних полиць розташувалася чорна колона. Цікава рельєфна фактура і мат лише підкреслюють сміливу брутальність архітектурного рішення.
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Выбор редакции - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Событие - Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.