Автентична квартира у Львові від дизайн-студії Let's design
Анастасия Белогривцева
За своє існування ця львівська квартира стала свідком сотень подій, тому нині завдяки предметам, що збереглися, вона розповідає про свої спогади сьогоднішнім мешканцям. Оселя розташована в історичному центрі міста, у будинку 1916 року, тому основною задачею для дизайнерів студії Let's design було зберегти унікальні історичні деталі квартири та лаконічно поєднати їх із сучасними елементами.
Проєкт з дещо загадковою назвою "A step into the future" команда студії Let's design збирала немов дорогоцінне намисто з артефактів та спогадів. Квартира площею 87,3 кв. метрів розташована в будинку, збудованому понад століття тому: тут збереглося кухонне вогнище, печі в стилі модерн, автентичні двері, художній паркет, унікальні меблі та предмети освітлення.
«Цей об’єкт про емоції, про те що стоїть за цим інтер’єром, – пояснює дизайнерка Юлія Подолець. – Коли у твоїх руках стіни кам’яниці 1916 року, перше, що відчуваєш – зніяковіння. Тому перед нашою командою постало завдання зберегти предмети інтер’єру, які є джерелом незвичної, наповненої минувшиною атмосфери».
Більшість предметів авторам проєкту довелося довго та ретельно відновлювати. Найважчим завданням було кухонне вогнище. Спеціалісти Let's design прагнули зберегти його не тільки як скульптуру часу, а й наділити функцією приготування їжі.
«Збереглася вітальня, оздоблена художнім паркетом та піч з вінцем. Спальня з паркетом кладкою "англійська ялинка". На згадку про часи ідеології у Львові ми залишили "шрам" на стіні вітальні від електричного кабелю, який розрізав стіну по діагоналі до телевізора», – пояснює дизайнер Віталій Литвин.
Окремої уваги вартує освітлення. Люстра над обіднім столом була виготовлена у 1934 році в Польщі. Про це та те, що цей ламповий завод ще працює, автори проєкту дізналися завдяки патерну на плафоні. Інша люстра, виконана в стилі «Сталінський ампір», була виготовлена у 1955 році. До цієї світлової композиції дизайнери додали сучасні світильники – сузір'я Spacelights, як авторський штрих в історії цієї квартири.
Також до загальної картини автори проєкту додали кілька нових елементів, які найкращим чином підкреслили її основу. Деякі з них розповідають про епоху сецесії у Львові – розпис на стіні у виконанні Влодка Грай, інші про 70-ті – відреставровані крісла, журнальний столик, комод та тумбочки, а деталі, що притаманні нашій епосі – переважно сантехніка та побутова техніка, завершили композицію.
Фото: Микола Корсун
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
-
ARCHMEETING у Львові: успіх міста. Роль архітектури та дизайну
Радимо відвідати - Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.