«Богдан Іванович» або реконструкція львівського таунхаусу від replus design bureau
Анастасия Белогривцева
Маєток, про який сьогодні йтиме мова, був збудований ще на початку 2000-х. До команди replus design bureau власник квартири звернувся з проханням не лише оновити ремонт оселі, а й здійснити її часткову реконструкцію. Як підійшли архітектори до виконання завдання, читайте у нашій статті
Цього разу команда replus design bureau (читайте також Офіс компанії INSPE у Львові від студії replus design bureau) мала справу з триповерховим будинком, який у процесі реконструкції слід було збільшити ще на два рівні. Діяли архітектори як згори, так і знизу: понизивши рівень землі, на технічному поверсі організували кухонну зону, дитячу з ігровою влаштували на мансардному рівні.
Оскільки будинок розташований у парковій зоні, наступним кроком стало максимальне збільшення вікон на першому, другому та четвертому поверхах. Аби парк здавався ще ближче, використали розсувні віконні системи.
Львів'яни особливим чином цінують історію, шанобливо до неї ставляться та воліють максимально зберегти. Так склалося і з цим проектом. Разом із замовником архітектори хотіли залишити деякі предмети від попереднього ремонту, надавши їм нового вигляду. Наприклад, старомодні дерев’яні сходи залишили, але їхню поверхню обпалили майже до попелу та полакували. Щоправда, стеля у вітальні була збережена без змін, щоб залишитися ледь не єдиним спогадом з минулого.
Кожен поверх таунхаусу унікальний по-своєму. При оздобленні стін майстрами було використано мінімум матеріалів, проте особливу увагу приділили дрібним деталям та стикам. Попри велику кількість темних кольорів по всьому інтер’єру, теплий медовий відтінок натурального дерева робить цю квартиру дуже затишною.
Чимало в оселі й родзинок: відкритий камін на першому поверсі — улюблене місце архітекторів, дві металеві пластини обабіч каміну — не що інше як аудіо система, в яку інтегровано лінійні динаміки, та ванна, що була розміщена посеред спальні прямо перед вікном.
Читайте також: Дом с «фокусом» от Оксаны Долгопятовой и Владимира Мусиенко.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Інтерв'ю -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.