Бруталістська вілла в Мексиці за проєктом Espacio 18 Arquitectura
Анастасия Белогривцева
Вілла Cava на півострові Юкатан у Мексиці — проєкт місцевого дизайн-бюро Espacio 18 Arquitectura. У роботі над концептуальним рішенням архітекторів надихнули природні печери та пейзажі в околицях Тулума.
Будинок розділений на два поверхи, а на його даху розбитий невеликий сад із шезлонгами для неквапливого відпочинку. Невибагливий бетонний фасад допоміг авторам проєкту краще адаптувати будівлю до особливостей клімату, високої вологості Тулума та небезпеки ураганів.
Архітектори втілили в інтер'єрі та екстер'єрі образ мексиканських сенотів — провалів у вапнякових печерах, заповнених водою, більша частина яких розташована на півострові Юкатан. Цей природний феномен також відігравав важливу роль в історії культури майя і часто слугував місцем релігійних церемоній.
«Головним джерелом натхнення став сенот Суйтун на Юкатані, який підкорив серця подружжя. Вони вирішили побудувати будинок, який уособлював би природну красу місця», — додають архітектори Карла Осоріо та Маріо Авіла.
Кругле вікно на нижньому поверсі виходить просто в басейн, тож вода відкидає красиві візерунки та відблиски на стіни. Блакитнувате світло тільки підсилює відчуття і допомагає передати атмосферу сеноту.
Саму будівлю архітектори розглядають скоріше як житлову скульптуру, підкреслюючи чітку геометрію фасадів і виразність прямих ліній, посилених чорними акцентами в інтер'єрі.
Усередині розташувалися кухня з відкритим плануванням, кабінет і простора вітальня. Другий поверх зайняли спальні та ванні кімнати, наповнені природним світлом завдяки геометричним вікнам-люкам. Для інтер'єру команда вибрала світле дерево і меблі в нейтральних відтінках, тоді як гладка бетонна підлога і стіни відсилають до оздоблення фасаду.
Фото: César Béjar
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
8SUN RESORT: прихисток для закоханих від студії MAKHNO та SAI ARCHITECTS
Дизайн у подорожах -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.