Будинок, що крутиться, від Алекса Шведера та Уорда Шилли
Ева Шилингер
Не оселя, а карусель
Будинок ReActor — це одна з робіт творчого проекту "Архітектура соціальних відносин" художників Алекса Шведера і Уорда Шиллі. Автори цієї та інших споруд поставили собі за мету дослідити "складність взаємовідносин між людьми та простором і середовищем, що їх оточує". Будинок-гойдалка розташований у Північній частині штату Нью-Йорк. Обертається він навколо своєї осі на висоті 4,5 м. На будівництво "соціального" проекту знадобилося близько п'яти днів.
Будівля може похизуватися всього однією точкою опори, через що на її стійкість може вплинути простий крок або предмет декору, якщо пересунути його з одного кутка кімнати в інший. Паралельне поверхні землі положення будинок приймає тільки в тому випадку, якщо люди в ньому знаходяться віддалік один від одного. Неначе на гойдалці з дитинства. Коли один з художників наближається до іншого, знаходячись в домівці, будинок втрачає рівновагу.
Якщо є бажання будівлю, що обертається, можна буде відвідати 24 — 25 вересня цього року в містечку Гент, штат Нью-Йорк. Повторити перформанс художники будуть готові згодом: 6 — 10 жовтня.
- Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau