Bursa bar від Mirzoyan Studio: японська естетика та вінілові вечори
Анастасия Белогривцева
Bursa Bar – це втілення сучасної японської культури, занурене у світ коктейлів та музики. Розташований у самому серці міста, на першому поверсі готелю Bursa, в історичному центрі Подолу. Перед студією Насті Мірзоян стояло завдання створити невеликий, але затишний музичний бар, який би приваблював поціновувачів вінілових пластинок та live-виступів щовихідних.
Простір загальною площею 55 кв.м. отримав просте та функціональне зонування. При вході розташований діджейський пульт та колекція вінілу, по центру – майданчик для танців та вільних рухів гостей, а по обидва боки – барні стійки для коктейлів та закусок.
Особлива увага приділена акустичному оформленню. Звук створюється за допомогою одних із найкращих акустичних систем – devonojas. Ідея архітектора полягала у створенні приміщення, яке нагадувало б музичний інструмент, де кожен відвідувач відчував би себе всередині великої музичної колонки або гітари.
У дизайні Mirzoyan Studio прагнули точно й ненав'язливо імплементувати риси східного стилю: ортогональні лінії, чисті форми, горизонтальна орієнтація предметів, вертикальний ритм стін та ортогональна стеля. Головним матеріалом стала фанера, яка використана для оздоблення стін, стелі та меблів. Доповнює інтер'єр нержавіюча сталь: стільниці у вікнах та ніжки стільців.
Освітлення відіграє ключову роль у створенні вечірньої атмосфери. Mirzoyan Studio комбінували акцентне освітлення для зон посадки гостей, створюючи невеликі світлові акценти, а також використали м'яке лінійне світло, що підкреслює вінілові стелажі та вишукані напої. Завдяки цьому кожен гість відчуває себе особливим. Інтенсивність освітлення можна регулювати, створюючи різноманітні настрої для різних зон закладу.
Одним із викликів було забезпечення якісної звукоізоляції, враховуючи готельні номери, розташовані вище. Це призвело до пониження рівня стель, але завдяки цьому Mirzoyan Studio створили більш камерну атмосферу. Також, враховуючи існуючий бар зі своїм плануванням та оздобленням, дизайнери змогли інтегрувати нові об'ємно-просторові рішення в існуючі рамки та візуальний контекст. Більшість елементів оздоблення та меблів були виготовлені на замовлення українськими майстрами. Світильники на столах – &Tradition. Музичні колонки – devonojas.
Фото: Євген Авраменко
- Ищу идею "Пивний простір" MOVA: інноваційний проєкт крафтової пивоварні в Дніпрі від Balbek Bureau "Пивний Простір" MOVA – це не просто пивоварня, а масштабний культурний комплекс, який вдало поєднує гастрономію, мистецтво та сучасну індустріальну естетику. Розташований у серці Дніпра, цей проєкт перетворив колишню промислову зону на центр притягання для місцевих жителів та туристів, де можна не тільки насолодитися крафтовим пивом, а й зануритись у культурні події, оглянути музей пивоваріння або просто провести час з родиною у комфортному середовищі.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
PIXI від Belenko Design: простір, що оживає з кожним ритмом
Вибір редакції -
Пивоварня саке у Японії від бюро Kengo Kuma
-
Ресторан J Cook: микс культур, эмоций и стилей от Futuris Architects
Вибір редакції -
The Rooms в Черкассах от киевской студии Lauri Brothers
Вибір редакції -
Где пил Хемингуэй? Гид по любимым барам писателя
Огляд -
10 мест Копенгагена с хорошей кухней, баром и сохранившимися принципами датского дизайна
Огляд -
Лучшие бары Лондона, расположенные на крыше
Огляд -
15 баров с правильной атмосферой
Огляд