Дім-схованка у мексиканській долині
HIS
Свій останній проєкт архітектурне бюро HW Studios сховали у схилі. Будинок майже невидимий зовні, проте відкритий до природи зсередини. Ідея архітектури навіяна дитячими іграми – коли, сховавшись під ковдрою, малюк почувається у надійному укритті. Будинок справді ніби акуратно накритий зверху, тільки замість простирадла тут бетонне склепіння, що робить простір «настільки безпечним та інтимним, що воно здатне відганяти духів, привидів чи демонів, які можуть спіткати нас зовні».
Будинок, над проєктом якого працювало бюро HW Studios, розташований на невеликій, але дуже мальовничій галявині з видом на узлісся. Як того бажав замовник, архітектори сховали споруду в пагорбі та провели до неї вузьку та з виду трохи містичну стежку. Доріжка тягнеться між двох високих бетонних стін і огинає дорослі дерева, немов тропа у дикій ущелині.
«Ця стежка досить широка, щоб йти нею поодинці, але досить вузька, щоб минати її компанією. Це самотній шлях», — описують проєкт автори.
За деревом доріжка спускається східцями вниз, і за важкими сталевими дверима перед нами відкривається житловий простір. Через бетонний дах складається враження, що перебуваєш у холодній, темній, але на дивно затишній печері.
З лівого боку будинку знаходяться громадські зони, повністю відкриті мальовничій галявині, а з правої — приватні кімнати, вікна котрих виходять у внутрішній двір та зберігають приватність від сторонніх очей.
Через свою близькість до природних матеріалів основним матеріалом проєкту став бетон. Бетон чудово доповнюють камінь, дерево та метал, які HW Studios також активно використовували у проєкті. Сучасне освітлення та побутову техніку автори акуратно сховали, створивши трохи грубу, немов примітивну атмосферу "поза часом".
Фото: Cesar Bejar
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії