KAJI GALLERY: дім японського мистецтва від MAKHNO Studio
HIS
KAJI GALLERY у Кіото має на меті поєднати сутність та форму в гармонійний артпростір. Кожен елемент створений, щоб дивувати та надихати, відображаючи глибокі японські естетичні принципи: природність, стриманість, цінність прожитого досвіду та вабі-сабі.
Галерея площею 90 кв.м складається з двох поверхів: перший поверх — галерейна зала з центральною зоною для чаювання, зеленою оазою та виходом на терасу. Другий поверх — виставковий простір та велика лекційна зала.
На першому поверсі панують глина та дерево. Мазанка — особлива техніка нанесення глини на стіни — поєднує традиції Японії та України, батьківщини Сергія Махна. Меблі також виготовлені з глини, або точніше, з кераміки: міцні стокілограмові крісла PYL та неймовірний багатокомпонентний керамічний стілець KVARTZ. Усі ці предмети виготовлені вручну майстрами студії MAKHNO, які передають секрети створення цієї неймовірної краси з покоління в покоління.
Керамічні артсвітильники можна назвати скульптурами, що сяють. Серед них — знакові лампи KHMARA над зоною для чаювання та елегантна лампа CHOVEN біля вікна. Цікаво, що вони ідеально інтегрувалися в японський контекст. Усі конструкції, балки, сходи та стеля виконані з дерева. Для експозиційних полиць використовуються вінтажні бруски, а для стельового покриття — нові. Дерево та глина — найтепліші натуральні матеріали, які ніколи не втрачають своєї цінності або текстури.
Особливу увагу привертає унікальна лита підлога, з якої безшовно виростають галерейні вітрини. Простір не має гострих "хижих" кутів або "холодних" індустріальних елементів.
Прямуючи на другий поверх, у зоні сходів помічаємо зелений оазис — данину японській традиції малих садків. Цей невеликий живий куточок охороняє мудрий DIDO — артскульптура-оберіг авторства Сергія Махна.
Другий поверх включає виставкові коридори, задекоровані керамічною 3D-артплиткою TETRAPOD, що створює динамічний візерунок та додає традиційній концепції сучасних та навіть футуристичних акцентів. Ця плитка отримала нагороду Red Dot.
Лекційна зала є прикладом ідеального японського дизайну, де давні принципи сьоїн-дзукурі переосмислені з використанням рідних матеріалів, таких як дерево, бамбук, кераміка та папір.
KAJI GALLERY — проєкт-артексперимент. Схожий на чаван, виліплений та заглазурований рукою майстра, він живе, дихає, впливає та спілкується з кожним, хто наважиться з ним взаємодіяти.
-
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
-
Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Подія - Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days