Маєток на острові Уідбі: оселя посеред лісу для великої родини
Ева Шилингер
Американська студія MW Works навмисно сховала у гущі лісу житло для родини з кількох поколінь. Реалізований проєкт — заміське житло вихідного дня для пари старшого віку, їх трьох дорослих дітей та їхніх онуків. Будинок розташувався на лісистій ділянці з видом на луку, де пасеться худоба. Для гарного сімейного заміського відпочинку тут є дійсно усе: гай зрілих дерев, ставок для риболовлі, курники та навіть сарай.
Власники маєтку звернулися в студію MW Works, що у Сієтлі, для створення свого особливого ретріту. Будинок повинен був бути гнучким, міцним та здатним вмістити до 20 осіб. Також архітекторам необхідно було «зобразити багаторівневу історію як місця, так і самої родини». Розташований на пологій ділянці, будинок складається з трьох прямолінійних об'ємів, організованих навколо центрального внутрішнього двору. Внутрішній двір, що перетинається доріжками, заповнений зеленню та окантований низькою стіною з місцевого базальту.
«Внутрішній двір стає візуальним та фізичним зв'язком між різними об'ємами, забезпечує доступ, з'єднує чи навпаки відокремлює для усамітнення, якщо це необхідно», — коментує команда архітекторів.
Фасад будинку оздоблено сайдингом з червоного кедра. Зв'язок з ландшафтом забезпечується коштом великих вікон.
«Будинок виглядає з долини навмисно скромним, він шанобливо ставиться до пасовищ та сільськогосподарських угідь, що пролягли внизу долини», — коментує архітектор Ерік Волтер (Eric Walter).
Програмні функції були ретельно розподілені по всій оселі. З південної сторони — приміщення вітальні, кухні та столової. Вітальня виходить на простору терасу, звідки й відкривається чудовий пейзаж. Поруч з цією зоною спільного користування знаходиться крило, де було влаштовано спальні кімнати батьків та дітей. Ця частина будинку має підвальний поверх, де архітектори окрім особистих кімнат розмістили пральню та винний льох. Третій блок містить гараж на рівні землі та гостьові апартаменти, де окрім спалень є ще окрема вітальня та їдальня.
«Будинок прагне бути теплим та затишним, але при цьому простим, чистим й відкритим», — вважає керівник будівельної фірми Стів Монгілло (Steve Mongillo).
У будинку є ряд стійких елементів: будівельники намагалися використовувати лише місцеві матеріали, тут є придатний для вирощування рослин дах, розроблена для забезпечення повітронепроникності захисна конструкція, яка перевищує стандарти пасивного будинку. Вікна виготовлені зі скла з низьким коефіцієнтом випромінювання, а для герметизації будь-яких прорізів використовувався газ аргон. У більшості кімнат встановлені вікна, які відкривають бризи й усувають необхідність кондиціонування повітря. Тепло забезпечується через радіантну систему та завдяки високоефективному газовому котлу. В цілому будинок розрахований на «довговічність та низькі експлуатаційні витрати».
Фото: Kevin Scott
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Архітектура -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.