Мистецтво міллефіорі. Роботи Лорена Стампа
HIS
Стародавня техніка роботи зі склом, що знайшла своє продовження у сучасному світі
Процес виплавки скла — справа сама по собі незвичайна і напрочуд цікава для спостерігачів, а якщо підійти до цього діла творчо, то, повірте, результат буде не просто дивовижним, а вражаючим. Уваги вартують скляні роботи каліфорнійського майстра Лорена Стампа. Американський склодув фантазує в техніці «murrine», створюючи справді унікальні речі. Подейкують, що цей напрямок мистецтва зародився на Близькому Сході ще 4 тисячі років тому. Щоправда, існує і схожа з ним техніка «міллефіорі», автори якої — італійці. Обидва методи полягають у створенні кольорових зображень чи візерунків за допомогою скляних «прутів», що спаюються воєдино під великою температурою і витягуються в стрижень. Якщо виріб нарізати в поперек, то на перетині проявиться картинка, яка не на жарт вас здивує.
Лорен Стамп «малює» склом вже більше 35 років, і за цей час суттєво вдосконалив майже забутий сучасниками метод. На створення одного такого шедевру у Лорена йде не один місяць. Кропітко опрацьовується кожна деталь, кожен персонаж, кожен прутик.
Найскладніша і найбільш упізнавана робота майстра — інтерпритація картини Леонардо да Вінчі «Богородиця в скелях». На її виготовлення пішло більше сотні скляних стрижнів.
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
-
Мовчазні свідки: фотопроєкт Мануеля Альвареса Дієстро про кондиціонери
-
Офіс для нью-йоркської кіностудії від бюро Civilian
-
Фіналісти конкурсу Comedy Wildlife Photo Awards 2023
-
Цифрове бароко у візуалізаціях Касіма Ікбала
-
Переможці фотоконкурсу WNPA 2022: найкращі кадри дикої природи
-
In The Solitude: краса Півночі в об'єктиві Мікко Лагерстеда
-
Nudo: меблі з каменю від Келлі Вестлер
-
Найсмішніші тварини за версією Comedy Wildlife Photography Awards 2022
-
«Сміливий та безстрашний» Viva Magenta — колір 2023 року від Pantone