Просочений духом лісу та гір: магазин для альпіністів у Пекіні
Анастасия Белогривцева
Архітектурна студія Still Young спроєктувала флагманський магазин Arc'teryx у Пекіні, надихаючись історією бренду. Альпініст та скелелаз Дейв Лейн заснував компанію Arc'teryx 1989 року у Ванкувері, розробляючи екіпіровку преміумкласу для екстремальних видів спорту. Магазин Arc'teryx, просочений духом лісових і гірських ландшафтів Ванкувера та сучасною естетикою, розташований у культовому діловому районі Пекіна Санлітунь. Його площа становить 885 кв. метрів, 91 кв. метр з яких займає тераса.
Магазин розташований на майданчику Г-подібної форми й має виконаний зі скла та сірого каменю фасад. Дизайн відображає суть природної гори. Інсталяція скелета археоптерикса, логотипу бренду, розміщена над входом та формує унікальну атмосферу бренду в зовнішньому середовищі. Також біля входу встановлений легкий акриловий навіс із решіткою та розширеною зоною відпочинку, що виходить на вулицю для взаємодії зі споживачами.
Простір створює гармонійний зв'язок між людиною і природою. На платформі підвісних сходів команда дизайнерів представила мистецьку інсталяцію із соснових шишок. Вона виготовлена з перероблених фабричних відходів і сягає двох метрів у висоту. Ця інсталяція гармонує зі спрямованим вгору великим коренем дерева, створюючи особливу атмосферу.
Перший поверх магазину відведено під продукцію для професійного скелелазіння та пішого туризму. Другий поверх - під зону для міського життя, а також для проведення в магазині зустрічей, присвячених навичкам роботи в горах. Щоб висловити ДНК бренду Arc'teryx, по всьому простору розташовані елементи з каменю та дерева, що нагадують гірський пейзаж. Поєднання загального та локального освітлення сприяє створенню особливої атмосфери в різних приміщеннях шляхом взаємодії теплих і холодних тонів.
У зоні демонстрації продукції використано дерев'яні каркасні конструкції. Виставкова платформа у формі гори створює атмосферу відкритого простору завдяки деталям на її основі. Інсталяція у формі печери займає центральне місце на другому поверсі. Низькі столи з дерев'яних паль, дивани та декоративні підлогові печі разом створюють затишну обстановку, наповнену лісовою атмосферою. Таке середовище дозволяє покупцям стати частиною бренду, ком'юніті.
Черпаючи натхнення з міського пейзажу, команда Still Young включила в проєкт елемент карнизної плитки у фасадну зону. Цей дизайн покликаний пробудити естетику стародавньої китайської архітектури та продемонструвати культурне багатство й інклюзивність бренду.
Фото:Yuuuun Studio
-
MVRDV для Tiffany & Co: фасад бутика з переробленого океанського пластика
- Ищу идею Шоурум CHER’17: віртуальна естетика від студії Tempproject Новий простір українського бренду CHER’17 відкрився на одній з центральних вулиць столиці, на першому поверсі будинку, збудованого у другій половині XIX століття. Перед дизайнеркою Анастасією Темпінською стояла задача створити флагманський магазин, що проявить характер бренду та підвищить його статус.
- Ищу идею Шоурум the Coat. Дизайн від Rina Lovko Studio Над проєктом шоуруму українського бренду the Coat, заснованого у 2014 році Катериною Сільченко, працювали Ріна Ловко та Дарина Шпурик. Джерелом натхнення для дизайнерів стали жінки: сильні, пристрасні та делікатні водночас.
-
Louis Vuitton x Yayoi Kusama: друга зіркова колаборація
-
Дизайн книжного магазина в Пекине от X + LIVING
-
Ювелирный заплыв: бутик-бассейн на Миконосе
-
Перший київський конкурс вітрин. Долучайтесь!
-
В мире Вилли Вонка: 11 кондитерских со всего мира
Огляд -
RinaLovko Studio: шоурум украинского бренда головных уборов Ruslan Baginskiy
Вибір редакції -
Артсезон у ЦУМ: вітрини столичного універмагу оновив художник Сергій Майдуков