Реновація Театру Франка: поєднання мистецтва, історії та сучасності
Анастасия Белогривцева
Театр імені Івана Франка відкрив нову сторінку у своїй історії, презентувавши оновлений вигляд холу та гримерок. Під час мистецького заходу, організованого спільно з Decoratorskyi, глядачам було представлено результати першого етапу реновації, який також включає роботу над гардеробом та іншими приміщеннями. Ремонт став частиною більш масштабного шляху до оновлення театру, що об’єднує традиції та сучасність.
Особливий акцент у проекті зроблено на кольоровій палітрі, створеній за допомогою фарб Little Greene — британського бренду з понад 300-річною історією, який використовується для декорування визначних історичних будівель, музеїв та театрів по всьому світу. Тепер ця елегантність доступна і в Театрі Франка.
Єдність у змінах
«Я щиро радію нашій колаборації. Скажу відверто, ідея реновації театру в найважчі часи сприймалася досить скептично. Ми розпочали ремонт не заради зовнішньої краси чи просто змін – це частина нашого шляху творення та оновлення театру. Це складний, але необхідний процес, який об’єднує нашу спільноту. Те, що ви сьогодні тут, на цій презентації, – це свідчення нашої єдності, нашої сили та непохитної віри у перемогу,» – зазначив генеральний директор і художній керівник театру Євген Нищук.
Дизайн, що надихає
Протягом трьох днів заходу гості мали можливість:
- ознайомитися з новою колекцією шпалер і текстилю від українського дизайнера Євгенія Литвиненка та бренду The O.,
- дізнатися, як саме фарби Little Greene здатні трансформувати інтер’єр,
- послухати лекцію від відомої експертки інтер’єрного дизайну Олесі Нєстєркової.
Інтер'єр оновлених приміщень став символом гармонії традицій і сучасного підходу до декору. Синій колір, що вже прикрашає хол театру, — лише початок. Як зазначила представниця «Декораторського» Олена Маякова: "У майбутньому театр отримуватиме ще більше цікавих кольорів із глибокою історією."
Мистецтво допомагати
Учасники заходу могли придбати сувенірні баночки з фарбою, яка використовувалася для фарбування театру. Усі зібрані кошти підуть на підтримку притулку для тварин на Київщині, демонструючи, як реновація може поєднувати в собі мистецтво і благодійність.
Партнери, які змінюють майбутнє
Реновація Театру Франка стала можливою завдяки підтримці партнерів: Sense Bank, Visa Україна, Forma Architectural Studio, Angry Agency, експертів із декору Decoratorskyi.
Цей проект є не просто оновленням простору, а втіленням ідеї єдності, віри у майбутнє та збереження культурної спадщини через інновації.
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції -
Artifact: підземний бар у Гонконзі з естетикою космічного корабля
-
Два проєкти YOD Group – у фіналі американського конкурсу Best of Year Design Awards
- Ищу идею Простір для практик зцілення та внутрішнього спокою від Ольги Фрадіної У серці історичного Подолу Києва розташований простір, що служить не тільки місцем для практик зцілення, а й осередком для глибокого внутрішнього зв’язку з емоційним і фізичним благополуччям. Цей холістичний центр став притулком серед метушні міста, місцем, де душа може розслабитись, а тіло відновитись. Проект почався з ідеї створити універсальний простір для йоги, медитації, цигун, реікі, акупунктури та інших практик емоційної рівноваги. Цей простір — не просто студія; це місце, де створюється громада людей, що працюють над собою і своїм самопочуттям. Головна концепція дизайну — це обволікаюча атмосфера, яка дозволяє зосередитись на внутрішніх переживаннях.
-
Herzog & de Meuron: дитячий лікарняний комплекс у Цюриху
Архітектура - Ищу идею Затишок харківського бренду: інтерʼєр шоуруму Vika Adamska від IK-architect Шоурум українського бренду Vika Adamska зазнав руйнувань у березні 2022 року: вибухова хвиля пошкодила вікна, а пряме влучання у верхні поверхи призвело до його затоплення. Після стабілізації ситуації в Харкові власниця бренду Вікторія Адамська разом із командою архітектурного бюро IK-architects відновила простір шоуруму. На початку 2024 року оновлений шоурум знову відкрився для відвідувачів за адресою вул. Ярослава Мудрого, 5.
- Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Стоматологія EDEL LEICHT: вишукана легкість та екологічна свідомість від ZIKZAK Architects
-
Бутик Milla Nova у Варшаві: космічний мінімалізм від Balbek Bureau
Вибір редакції -
Перша бібліотека українських матеріалів відкриється в Києві під час ДВРЗ Design Days