Рибний ресторан IBSEN
HIS
Перед творчим колективом Sergey Makhno Architects стояло завдання створити автентичний скандинавський інтер'єр ресторану, де навіть стіни повинні умовно пахнути рибою.
Замовник — підприємець середнього віку, дуже любить порядок і переконливо вважає, що в ресторані ідеальним має бути все: від обслуговування до колірного рішення в інтер'єрі. Простір, загальна площа якого становить 187 кв.м., хизується не лише нордичними елементам, а й деталями ваби-сабі — стилістики, яку Сергій Махно тільки розвиває в нашій країні.
«Є витримане вино, коньяк, сир. У нас вийшов витриманий інтер'єр, — коментує Сергій. — Концепт багато в чому визначив матеріали, з якими ми працювали: натуральне дерево (ясен), бетон, мармур, окислена мідь. Дерево взагалі виявилося подвійним попаданням в ціль: по-перше, ми особисто любимо цей матеріал, по-друге, без нього важко уявити Скандинавію».
Змістовною точкою першого поверху став RAW-бар, оскільки замовник ще до початку ремонтних робіт заявив про намір подавати устриці тільки «першої води». До того ж акваріумів з напівживою рибою ні дизайнери, ні власник закладу бачити не хотіли.
Окремо варто поговорити про палітру простору. По-справжньому теплим інтер'єр роблять пісочні відтінки, а білий колір, як рятівний прапор, гордо несе дух Скандинавії.
Авторські предмети Сергія Махно привносять в загальний вигляд закладу особливий колорит. Чого тільки варті мідні люстри, які дизайнер розробив спеціально для IBSEN. За ідеєю виробів (як і всього в закладі) коштує море. Ви помітили, як плавні, хвилеподібні вигини дизайнерських об'єктів повторюють форму черепашок. Вони не заливають колючим світлом простір, а розпадаються на м'які соковиті промені. Цей ефект в черговий раз підтверджує, що акцент в інтер'єрі зроблений на природність, що репрезентує філософію ваби-сабі.
Їжа для очей — малюнки на шафах і стінах за традицією жителів північних країн.
Фото: ALEXEY YANCHENKOV, ANDREY AVDEENKO
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Інтерв'ю -
PIXI від Belenko Design: простір, що оживає з кожним ритмом
Вибір редакції -
“Щось на етно”: сучасний шик з українським колоритом від ZIKZAK Architects
-
Друкована відбудова: конкурс 3D_4bX для майбутніх архітекторів та інженерів
- Ищу идею Інтер'єр "нью-йоркської" піцерії в Черкасах від Lauri Brothers Ресторани, стилізовані під щось "закордонне" гіпсокартонними фронтонами або лакованим бамбуком, назавжди залишилися у минулому. Сучасний дизайн закладів харчування — про баланс між впізнаваною концепцією і стильною метафорою. Про змішання текстур і форм. Про дух нью-йоркської піцерії в стінах старої будівлі в Черкасах — як замислювався інтер'єр Pizza Bürø, над проєктом та реалізацією якого працювали Lauri Brothers.
-
Інтер'єр тераси ресторану SHEF від Alta Idea Design Studio
-
Ресторан Underwood у Черкасах
-
Інтер'єр Terra від YOD Group – переможець LIV Hospitality Design Awards
- Ищу идею YOY – перший ресторан української кухні у Дубаї У листопаді минулого року київська компанія Moderza Group відкрила у Дубаї YOY – перший в ОАЕ ресторан з традиційним українським меню на сучасний лад. Над інтер’єром закладу працювала дизайн-студія YOD Group.
- Ищу идею Globarch Group: інтер'єр ресторану «Грузинський» у Львові Архітектори студії Globarch Group розробили простір нового львівського ресторану «Грузинський». Перед авторами – Юрієм Глобчаком, Євгеном Лучиком, Катериною Столяр та Анною Жулин – стояло завдання створити кастомізований інтер'єр та передати в ньому атмосферу гостинної Грузії. Реалізувати концепцію архітектори вирішили нестандартно: окрім звичної цегляної кладки, багатства дерева та типових масивних меблів, автентичний колорит досягається коштом тактильності матеріалів, акцентним фрескам й картинам та продуманим світловим сценаріям. Про дизайн «Грузинського» Юрій Глобчак – засновник Globarch Group – розповідає далі.