Seroro — будинок-башта у Південній Кореї, де на 66 квадратах розмістили 5 поверхів
Ева Шилингер
Дефіцит місця для зведення нового житла — одна з проблем сучасних мегаполісів. Частково її вирішують хмарочоси. Але як бути, якщо людина хоче жити в приватному будинку, а вартість на землю дуже висока? Команда архітекторів Smaller Architects розгадали цю головоломку, спроєктувавши п'ятиповерховий будинок, який легко поміщається на ділянці 2,5 х 5 м. Більше про цей чудо-міні-будинок — в нашій статті.
Попри карантинні обмеження та локдаун, приватний будинок Seroro, що належить молодому подружжю, було збудовано у 2020. Він — архітектор, вона — педагог, пара вже давно мріяла про нерухомість у центрі Сеула, та не могла собі її дозволити, через фантастично високі ціни на землю. Аби світлини нової оселі облетіли весь світ, молодим прийшлося двічі ризикнути: по-перше, придбати крихітний шматок землі, по-друге, будувати не вшир, а увись.
Попри невелику площу, локація має чимало переваг: поряд пролягають кілька ліній громадського транспорту, а також є парк та Фортечна стіна старого міста Сеула. Будинок спроєктований шляхом вертикального «укладання» кімнат, по одній на кожному поверсі: на першому рівні — паркінг, на другому — вітальня з кімнатою відпочинку, на третьому — кухня з обідньою зоною, на четвертому — спальна й гостьова кімната та гардеробна з ванною на п'ятому. Площа кожного поверху — 13 квадратних метрів (загальна площа 66 м2). Кожне приміщення організоване з урахуванням смаків та способу життя пари (більшу частину дня вони проводять на другому й третьому поверхах, а ніч на четвертому та п'ятому відповідно).
На форму та дизайн будівлі вплинув ландшафт та «оточення» будинку. Більшість вікон будівлі виходять на південь та захід: вони запускають в інтер'єр природне світло та милують оком краєвидом на парк. Кількість вікон, що виходять на схід та північ, зведено до мінімуму з метою конфіденційності.
Жити в вертикальному будинку — незвично, дивно та експериментально. Але після заселення він виявився затишним (як і будь-який інший будинок) та безпечним для стосунків — адже, якщо необхідно, кожен член родини може зайняти окремий простір.
Фото: Byun Jongseok
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура