Стильно и бюджетно: квартира на Подоле от Майи Баклан
Анастасия Белогривцева
Дизайн апартаментов, предназначенных для сдачи
Эта небольшая (42 кв. м), но милая квартира находится в историческом центре Киева, на Подоле, в доме 1896 года постройки. Над внутренним убранством апартаментов, что предназначаются для сдачи в аренду, работала Майя Баклан и студия «Неевроремонт».
Заказчику и автору проекта очень хотелось показать, что можно оформить квартиру стильно, разумно и со вкусом за вменяемые деньги. Несмотря на скромный бюджет ($28 000), ремонт был сделан качественно, а одним из основных условий еще перед началом стройки было не экономить на сантехнике, электрике, черновых строительных материалах. Это было очень важно для владельцев апартаментов, ведь через 3-5 лет они планируют сделать косметический ремонт с минимальными финансовыми и физическими затратами.
Изначальное состояние квартиры желало лучшего. Прораб даже однажды подшутил, что ремонт данного проекта должен быть «больше чем с нуля». Были оглашены и сроки реализации: за 4,5 месяца дизайн-команда должна была позаботиться как об отделке, так и о декоре.
«Для меня сама квартира и ее месторасположение стали отправной точкой в выборе концепции. Хотелось, чтобы человек заходил в абсолютно современное комфортное функциональное жилье (с проходными выключателями, мастер выключателем на входе/выходе, большим количество источников света, теплыми полами и другими благами цивилизации), но детали напоминали ему о духе времени (картины, кирпичная кладка, латунные колокол и ваза, а также многое другое)», — рассказывает Майя.
В квартире практически не представлены готовые мебельные решения. Часть изделий была создана под заказ, а часть — найдена на барахолках и отреставрирована (к примеру, кресла, кожаный диван-честер, вазы, гобелен, зеркало и прочее). Некоторые декоративные детали были приобретены в Ikea.
По совместному эскизу дизайнера и художника было создано изображение гуся на стене в гостиной. Картинки, что украсили диванную зону, отыскали в архивах киевской библиотеки им. Вернадского. Художественные работы были опубликованы в справочнике 1896 года (напомним, это год постройки дома, где размещены апартаменты), отсканированы, обработаны и распечатаны.
Фото: Андрей Безуглов
О не менее милой и стильной малогабаритке в историческом доме читайте в нашей статье Квартира архітектора.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Інтерв'ю -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.