Тріада Вітрувія: міцність, користь, краса
Стася Лимонченко
Симетричний інтер'єр, де балансують вертикальні та горизонтальні лінії
Головний недолік багатьох сучасних новобудов – недостатня інсоляція приміщень, що знаходяться у глибині квартири. Архітектори RP Project бюро (Костянтин Русев, Маргарита Савченко, Любомир Подолянич) часто зустрічаються з такою проблемою, тому в своєму арсеналі мають перевірені прийоми, як її вирішити.
Квартира у новому будинку також не була позбавлена недоліку недостатньої інсоляції, тому перш за все автори прагнули максимально позбавитися темних прохідних ділянок та врахувати всі вимоги замовників. Сприяли такому задуму каркасна конструкція квартири та відсутність газу, що дало змогу креативно підійти до планування приміщень.
Всі нежитлові кімнати (гардероб, ванна та санвузол) були розміщені вздовж холу-коридору, який веде до відкритого студійного простору кухні-їдальні-вітальні. Для спальні та дитячої були виділені окремі кімнати, до того ж у головній спальні був облаштований гардероб, невеликий кабінет та будуар.
Цікавим стало побажання замовників щодо дизайну майбутнього житла, виражене в одному максимально місткому виразі: «Вітрувіанська тріада: користь, міцність, краса». Все мало бути логічним, виправданим, функціональним та зручним, але не позбавленим краси. В основу інтер’єру була покладена чітка симетрія, відображена у балансі вертикальних та горизонтальних ліній. Матеріали також були вибрані практичні та сучасні: шпоновані панелі, паркетна дошка, однотонна акрилова фарба, сланцевий керамограніт. Хоча замовник не зациклювався на брендових об’єктах, в оздобленні проекту були використані дизайнерські барні стільці вітчизняного бренду ODESD2.
Фото: Марина Пугачева, Борис Гаєвой.
Читайте також: Рижская квартира с террасой на крыше.
- Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Lines of Light: розумний дизайн для оренди Перед дизайнером Тетяною Рогозою, засновницею студії Rogoza Design Interior, стояло завдання створити стильний та функціональний інтер’єр для житла, яке відповідає сучасним потребам орендарів Києва. Завдяки професійному підходу та глибокому розумінню специфіки орендного ринку, дизайнерці вдалося перетворити 51 квадратів на універсальний та естетично привабливий житловий простір.
- Ищу идею Little Soul: львівський інтер’єр на 48 кв.метрах від студії MOC_IN Квартира "Little Soul" – це доказ того, що навіть у невеликому просторі можна створити житло, яке вражає елегантністю, продуманістю та сучасністю. Авторка проєкту Василина Черняєва, дизайнерка інтер’єру та засновниця студії MOC_IN, реалізувала цей проєкт у одному з сучасних житлових комплексів Львова, перетворивши квартиру площею 48 м² на приклад гармонійного поєднання функціональності, комфорту та вишуканого дизайну.
- Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
- Ищу идею Алюзія на класицизм: інтер'єр квартири в Дніпрі від ArchObraz Інтер'єр, як і архітектура, є відображенням часу та місця. У сучасних реаліях, коли історичні будівлі часто зазнають змін, важливо відновлювати їхню атмосферу, зберігаючи при цьому власну індивідуальність. Одним із прикладів такого балансу між минулим і сучасним є квартира в центрі Дніпра, яка, незважаючи на втрату оригінальних елементів неокласицизму, отримала нове життя завдяки талановитій інтерпретації архітекторів Антоніни та Олексія Образцових, а також Костянтина Бусаргіна з бюро ArchObraz.
-
Катерина Ярова: архітектура як шлях до відновлення
Інтерв'ю -
Двоповерхова квартира в Києві від дизайн-студії Planium
Вибір редакції - Ищу идею True Values: легка класика від Azovskiy+Pahomova Створюючи інтер'єр цієї квартири у Дніпрі, Azovskiy+Pahomova керувалися принципами класичного інтер'єру. Замовникам хотілося солідності, затишку та краси, тому лейтмотивом у проєкті стали авторські меблі та дизайнерські предмети.
- Ищу идею V.Concept: пентхаус для молодого подружжя у Києві Пентхаус площею 272 кв. метрів в одній з новобудов столиці — проєкт студії V.Concept. Замовники – молода пара, котра на стадії розробки проєкту планувала стати батьками. Над інтер'єрами двоповерхового простору працювали Вікторія Вітковська, Вікторія Ступак та Олена Конопацька. Серед особливостей пентхаусу — чимала площа, панорамне скління, приватна тераса та вигідне розташування у центрі Києва.