У Китаї з'явився хмарочос із власним 108-метровим водоспадом
Ева Шилингер
Щоб ніхто не подумав, що в Китаї вміють зводити виключно хмарочоси фалічної форми (про це ми нещодавно вам розповідали), місцеві архітектори взяли й побудували висотку зі справжнім 100-метровим водоспадом на фасаді. Виглядає круто. Детальніше — в нашій статті.
Liebian Building — незвичайний архітектурний проект, нещодавно реалізований китайською компанією Guizhou Ludiya Property Management в діловому кварталі міста Гуйян в провінції Гуйчжоу. Висота будівлі становить 121 метр. На його фасаді красується справжнісінький водоспад, висота якого — 108 метрів. Вода в нього надходить зі спеціальних підземних резервуарів. У свою чергу в ці резервуари вона потрапляє з дренажної системи та стоків водопроводу після відповідного очищення. Одна лише система обслуговування водоспаду займає чотири поверхи. Догори воду качають чотири насоси потужністю по 185 кВт кожен. Однак помилуватися водоспадом можна виключно у свята. Причина банальна — вартість електроенергії, що необхідна для функціонування водоспаду, становить майже 120 доларів за годину роботи. Тому його вмикають лише в особливих випадках і не довше, ніж на 30 хвилин.
Читайте также: В Китае построили небоскреб неожиданной формы.
- Ищу идею Zaha Hadid Architects: станція метро в Ер-Ріяді У грудні 2024 року відкрилася станція метрополітену King Abdullah Financial District (KAFD), спроєктована архітектурним бюро Zaha Hadid Architects (ZHA). Розташована в столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, станція вражає своїм характерним хвилеподібним решітчастим фасадом, який поєднує сучасну естетику та функціональність.
-
Кубічна церква Frihamnskyrkan: сучасний простір для шведської громади
Архітектура - Ищу идею Людиноцентрична архітектура: проєкт багатоквартирного будинку для сучасних міст від IK-architects Архітектурне бюро IK-architects, засноване Катериною Яровою, презентувало своє бачення багатоквартирного будинку, що відповідає викликам сучасного міста. Проєкт Nordic Nest, створений для Київської області, демонструє інноваційний підхід до архітектури, орієнтованої на людину.
- Ищу идею Будинок із земляних блоків на Майорці: традиційна архітектура та сучасні екологічні рішення В іспанській сільській місцевості Бініссалем, на мальовничому острові Майорка, студія munarq створила винятковий приклад архітектури, яка об’єднує традиційні будівельні методи та сучасні підходи до сталого розвитку. Проєкт Ca na Pau демонструє динамічний зв’язок між архітектурою та природним середовищем, ставши зразком гармонійного впровадження екологічних рішень у сучасні домівки.
-
Музей кераміки в Китаї: новий архітектурний шедевр від Kengo Kuma
Архітектура -
Katajanokan Laituri: найбільша дерев’яна будівля у Фінляндії як втілення сучасної архітектури
Архітектура -
Оглядова вежа у шведському заповіднику: поєднання архітектури та інженерного мистецтва
Архітектура -
Автостоянка майбутнього від Ateliers O-S Architectes
Архітектура -
Скляний торговий центр у Сеулі: редизайн від Heatherwick Studio
Архітектура -
Проєкт з благоустрою та озеленення територіх одеського ЖК від Bee Landscaping Bureau