UDIW — головна креативна подія року: в Києві вдруге відбудеться Тиждень українського дизайну та інновацій
HIS
З 1 по 7 квітня 2024 року в Києві відбудеться наймасштабніша креативна подія року — Тиждень українського дизайну та інновацій (Ukrainian design and innovation week, UDIW). Ця ініціатива проводиться вже вдруге і входить до складу World Design Weeks, глобальної мережі, що охоплює тижні дизайну у понад 40 містах світу.
UDIW — це найбільший в Україні мультидисциплінарний фестиваль, на якому поєднались різні напрямки дизайну: промисловий, графічний, дизайн інтер’єру, архітектура, містопланування, мистецтво, мода тощо. Він дає змогу проявити себе як професіоналам, так і молодим талантам, обравши для себе зручний формат.
Масштабна подія не обмежується одним простором, а охоплює всю столицю. Протягом цілого тижня по всьому місту — в шоурумах, коворкінгах, майстернях, навчальних закладах і не тільки — проходитимуть події для дизайн-спільноти та широкої аудиторії. Відвідувачі можуть обрати для себе найцікавіше. У програмі — понад 70 майстер-класів, воркшопів, презентацій, екскурсій, лекцій, показів та інших заходів. Продумані заходи і для наймолодших.
Серед учасників — найвідоміші дизайнери України та авторитетні європейські спеціалісти зі світовим ім’ям. Вони поділяться своїм досвідом і проведуть майстер-класи. Хто саме буде серед запрошених спікерів, стане відомо найближчим часом.
Головною подією тижня стане найбільший Маркет з сучасного українського дизайну, що відбудеться в Мистецькому Арсеналі 6 квітня. Маркет об’єднає провідних представників з різних сфер дизайну — промисловий дизайн, дизайн інтер’єру, архітектура, графічний, предметний, fashion дизайн, меблі, освітлення, текстиль та інші. Також на майданчику дизайн-маркету свої роботи презентують молоді перспективні дизайнери і митці.
Крім того, на Маркеті дизайну відвідувачі зможуть ближче познайомитися з дотичними до дизайну напрямками, такими як флористика, галереї, гончарні, книгарні тощо. Тут можна буде придбати вироби українських дизайнерів та майстрів: декор ручної роботи, прикраси, свічки, гончарні вироби, авторський посуд та багато інших ексклюзивних товарів.
«Метою Тижня українського дизайну є об’єднати професійне дизайн-ком’юніті та познайомити зі сферою дизайну широку аудиторію. Тут кожен може проявити себе, бути почутим, продемонструвати свої винаходи і розробки. Тут заводяться корисні знайомства, народжуються ідеї, підіймаються важливі питання, проводяться дискусії. Тут створюється обличчя сучасного дизайну України», — говорять організатори заходу.
Тижні дизайну проводяться по всьому світу вже багато років. Формат не є новим, проте в Україні він проводиться лише вдруге.
«Ми дуже раді, що Україна тепер на крок ближче до Європи і світової дизайн-спільноти. Адже минулого року ми стали офіційним членом мережі World Design Weeks», — додають організатори.
Перший тиждень дизайну, який відбувся восени 2023 року, включав понад 20 різних подій та 30 спікерів, серед яких були письменник Любко Дереш, художниця Жанна Кадирова, архітектори і дизайнери: Антон Черкашин (büro A24D), Дмитро Аранчій (Dmytro Aranchii Architects), Аліна Головатюк (InTempo), Павло Пекер (Peker&Partners), Олексій Куцало (KYB Architects), Юрій Кайгордцев (in.Lab Architects), Олексій Гулеша (Sivak+Partners) та інші.
Учасником UDIW може стати кожен охочий. Варто лиш зареєструватись на сайті і запропонувати зручний формат та подію. Інформація для відвідувачів також доступна на офіційному сайті та в соцмережах заходу.
-
Шоурум професійної косметики Pleka у Києві від Bude Architects
Вибір редакції - Ищу идею Інтер’єр для молодої пари від Alta Idea Design Studio Студія Alta Idea Design Studio представила інтер’єр, який поєднує чуттєвий мінімалізм із функціональністю сучасного простору. Проєкт розпочинався з чистого аркуша — повністю відкритої площі 116 кв.м без стін та перегородок. Завданням було створити простір для молодої подружньої пари, що включає зону вітальні та кухні, спальню, дитячу кімнату, дві ванні кімнати й окрему гардеробну.
- Ищу идею Hram гедонізму в серці Києва від студії YOD Hram – музичний бар, натхненний духом гедонізму, розташований у серці Києва на цокольному поверсі ділового центру. Поруч знаходяться такі знакові місця, як центральна синагога, Палац Спорту та Площа Українських Героїв. Бар позиціонує себе як простір, де людина є головною цінністю незалежно від релігії, віку, гендеру чи музичних уподобань.
-
Українське 'Джерело' в Нью-Йорку: колекційний дизайн на виставці Salon Art + Design
Подія -
IDS Toronto 2025: найочікуваніша інтер'єрна подія Канади
Подія -
Ukrainian Design and Innovation Week 2024: підсумки третього сезону
Подія - Ищу идею "Жайворонки" на Подолі: інтер'єр, що поєднує свободу та функціональність З розвитком сучасних інтер'єрних тенденцій на перший план виходить вміння поєднувати естетику з раціональним використанням простору. Кафе "Жайворонки" на Подолі демонструє тонке мистецтво архітектурного балансу, де кожен елемент несе як естетичну, так і практичну цінність, трансформуючи невелику площу в багатофункціональний простір для відпочинку та роботи. Єлизавета Одінцова та її команда з Design Buro Odintsova перетворили невелике приміщення у житловому комплексі Podil Plaza Residence на затишне кафе для сніданків, де відвідувачі можуть насолоджуватись комфортом і домашньою атмосферою в будь-який час доби.
-
Призматичний синій павільйон на Венеційській бієнале: мистецтво сучасності на тлі історії
Дизайн у подорожах - Ищу идею Грація в деталях: інтер’єр від Ольги Русакової в ЖК «Республіка» Інтер’єр цієї квартири, спроєктований дизайнеркою Ольгою Русаковою в житловому комплексі «Республіка», – приклад ретельно продуманого простору, де поєднуються сучасний підхід до дизайну та максимальна увага до комфорту мешканців.
- Ищу идею Функціональність і мистецтво: інтер'єр квартири від DIHOME крізь призму супрематизму У світі дизайну, де сміливі рішення поєднуються з історією, важливо знаходити нові форми вираження, які водночас вшановують минуле. Проєкт квартири в стилі українського авангарду від дизайнерки Євгенії Ситник – яскравий приклад такого підходу. Сучасний супрематизм, натхненний рухом, що зародився понад століття тому в Україні, став основою для створення цього оригінального простору в Києві.
Перший міжнародний фестиваль фотографії Street Art Photo 2017: Марсель Штайнер, «Київ <-> Цюріх. Сприйняття»
Київ, Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» (м. Київ, вул. Госпітальна, 24а)
16 June 2017, 16:00