«Вілла для життя та виживання» від студії NKey: автономний всесвіт на краю світу
Анастасия Белогривцева
Науковці вже декілька років попереджають про серйозні погодні катаклізми, які можуть чекати на світ. Чи є сучасна приватна архітектура достатньо стійкою? Чи зможе вона захистити своїх мешканців, якщо світ охопить хаос? Ми пропонуємо завчасно подбати про себе та своїх близьких. Саме тому ми розробили проєкт будинку, який стане як затишною і улюбленою домівкою для всієї сім'ї, так і порятунком у разі небезпеки. Студія архітектури та дизайну NKey розробила концепцію будинку, який є абсолютно автономним і незалежним від зовнішніх чинників. У такому будинку можуть жити та процвітати покоління, не зважаючи на те, що відбувається зовні.
Світ, на жаль, стає все менш безпечним і привітним, ніж ми уявляли. Один за одним з’являються проєкти підземних бункерів, що обіцяють захист у складні часи. Архітектурна студія NKey пішла далі й створила концепцію, яка об'єднує сучасну і вишукану віллу з автономним і комфортним бункером.
Вілла від NKey ідеально вписується в природний ландшафт, вирішуючи одразу дві задачі: скелі приховують її підземну частину, а з зовнішнього будинку відкривається чарівний краєвид. Якщо дивитися на віллу зверху, архітектура нагадує циферблат годинника, де басейн виступає "стрілкою". Цей вузький консольний басейн, що тягнеться над скелею до моря, додає структурі драматичний штрих і символізує можливість зупинки часу.
Архітектурний дизайн вілли базується на круговому мотиві, який повторюється на підлозі. Головний рівень зосереджений навколо яскравого саду, а головна спальня розташована вище, звідки відкривається приголомшливий вид на прірву. Нижче розташовані місця для паркування та бункер для безпеки на більш глибокому рівні.
«Використання кіл у дизайні, від саду до бункера, представляє вічну петлю, безперервний цикл життя, який виходить за межі плину часу. Кожен шар підтримує життя на різних рівнях, від дозвілля та повсякденного життя до виживання в надзвичайних ситуаціях. Все це розроблено заради забезпечення безперервності життя та спадщини його мешканців», — коментує команда NKey.
Споруда побудована за золотим правилом трьох матеріалів — каменю, бетону та металу (травертину та латуні) — і гармонійно зливається з навколишнім середовищем. Вертикальні тонкі пластини перетинають ці кола, нагадуючи "ворота у вічність".
"Вілла для життя та виживання" включає фоє, дві кухні (підготовчу та основну), обідню зону, дві гостьові спальні, а на другому рівні — основну житлову зону з господарським блоком та дві дитячі кімнати. Ліфти ведуть до підвалу для паркування, а ще один — до бункера на випадок надзвичайних ситуацій.
Бункер зосереджений навколо ліфта з садом, що символізує надію та майбутнє життя, і також має круглу форму. У ньому п’ять спалень із вікнами, які виходять на сад зі смартсклом для усамітнення, загальна вітальня, кухня, обідня зона, велика технічна зона обслуговування та складські приміщення. Крім того, тут є кінотеатр, капсула для медитації, капсула віртуальної реальності та симуляції, оснащена найсучаснішими технологічними функціями, винна кімната, дитяча ігрова кімната, тренажерний зал з басейном і спа-центр. Також є велика плантація для сталого вирощування фруктів і овочів.
Стеля бункера імітує погодні умови, час доби та пори року для підтримки психологічного добробуту під землею. Інтегрований штучний інтелект автоматично керує всіма побутовими функціями, забезпечуючи симуляцію земної реальності в реальному часі. Це мінімізує час, витрачений на домашні справи, і посилює заходи безпеки. Штучний інтелект — це не просто система, а мережа датчиків, її "очі та вуха", розроблена для покращення життя та забезпечення виживання людини.
"Вілла для життя та виживання" від NKey — це утопія досконалості та антиутопія ізоляції. Цей проєкт поєднує футуристичні технології з природною інтеграцією для створення самодостатнього, безпечного та приватного середовища, яке поважає сімейні цінності та розуміє важливість місії продовження людства. Архітектурний проєкт обіцяє не лише виживання, але й якість життя, яка зберігає суть людських зв’язків і сімейної спадщини.
-
Модерністський шедевр Келвіна Штрауба: будинок у Пасадені за майже 3 мільйона доларів
- Ищу идею Простір для гармонії: як природа, естетика й турбота про собак стали основою сучасного дому Дім для активної жінки та її чотирьох собак у передмісті Києва — це історія про інтеграцію природи у внутрішній простір, увагу до деталей і пошук балансу між естетикою та функціональністю. Архітекторка Олександра Вдовиченко створила інтер’єр, що стає продовженням навколишнього ландшафту та відображає цінності своєї господині.
- Ищу идею RELOGGED: пересмислення зрубу від Balbek Bureau Уявіть собі приватний будинок на березі річки, прихований серед природи, де сучасний дизайн перетинається з автентичною архітектурною традицією зрубу. Це проєкт Relogged від української Balbek Bureau, де традиційна естетика зрубу була переосмислена з метою створення простору, що гармонійно поєднує природну простоту й сучасний комфорт.
-
Архітектурний мінімалізм і декоративність: дім Neville Park у Торонто
- Ищу идею Відновлення спадщини: проєкт SMART25 як симбіоз історії та сучасності Уявіть собі простір, який поєднує в собі дух минулого та сучасну функціональність — саме таким є проект SMART25, створений командою студії Т17. Вони взяли на себе амбіційне завдання — перетворити родинне львівське житло, якому вже майже 100 років, на комфортну та сучасну оселю.
-
Архітектурна студія SHOVK здобула Гран-Прі на XIV Всеукраїнському архітектурному конкурсі ІНТЕР’ЄР РОКУ
Подія -
Dzen House: будинок гармонії та спокою від від Shovk Studio
Вибір редакції - Ищу идею Проєк Luxe від Kornienko Architects: від мрії до реальності Власники цього маєтку – досвідчені мандрівники, які відвідали найкращі готелі світу і мріяли про власний будинок, що буде схожий на найрозкішніший та найзручніший готель, якого вони ще не бачили. Для реалізації цієї мрії вони звернулися до Kornienko Architects, і так народилася концепція будинку Luxe.
-
Birdbox – будинок-шпаківня в Норвегії
- Ищу идею Krasnyk House: котедж у Карпатах Архітектори Аліна Саніна та Сергій Губарь звернулися до витоків гуцульської архітектури, щоб побудувати невеликий сучасний котедж у самому серці Карпат. Дворівневий будинок розташований у селі Красник Верховинського району Івано-Франківської області. Проста і лаконічна конструкція, що має характерні риси традиційних дерев'яних будівель, виконана з сучасних і довговічних матеріалів, які гарантують комфорт та затишок, тим самим сприяють розвитку туризму в регіоні.